Domov Slovensko Smer rastie, no vládu nezostaví

Smer rastie, no vládu nezostaví

0
0

Podľa aktuálneho prieskumu politických preferencií agentúry Focus realizovaného pre denník Sme, si najsilnejšia koaličná strana SMER-SD polepšuje, avšak stále to nestačí na zostavenie vlády. Tretí koaličný partner totiž dlhodobo osciluje na hranici zvoliteľnosti.

Napriek zložitému obdobiu si dve koaličné strany SMER-SD a SNS ku koncu roka polepšili. Paradoxne tretia strana vládnej koalície, s ktorou sa spája najmenej medializovaných káuz, klesá.

Most-Híd by sa ešte podľa aktuálneho prieskumu do parlamentu dostal, avšak do vládnej koalície by potrebný počet hlasov v parlamente nepriniesli.

Ani opozícia by vládu nezostavila. Na väčšinu v parlamente jej však chýba jediný hlas, teda v prípade, že by sa na spoločnom vládnutí dokázalo zhodnúť päť politických subjektov.

Prieskum agentúry Focus realizovaný od 1. do 9. decembra na vzorke 1019 respondentov teda opäť potvrdil, že v prípade, že by sa voľby konali v tomto období a strany by trvali na nespolupráci s Kotlebovcami, Slovensko by čakal povolebný pat.

red, graf: MB, zdroj: FOCUS, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…