Domov Zdravie Športové aktivity, pri ktorých kilá odchádzajú rekordne rýchlo

Športové aktivity, pri ktorých kilá odchádzajú rekordne rýchlo

0
0

Obezita je problém, ktorým trpí čoraz viac ľudí. Najlepším liekom na ňu je pohyb, ktorý má oproti šialeným diétam hneď niekoľko výhod. Okrem zlepšovania kondície a celkového fyzického aj duševného zdravia, dokáže kilá z tela vyhnať tým najzdravším spôsobom.

Existuje viacero možností, ako možno tráviť voľný čas. Vysedávaním na gauči pred televíziou však ešte nik svojmu zdraviu nepomohol.

Na odbúranie nadbytočných kíl a aktívne trávenie voľného času je tu niekoľko športových aktivít. Pri niektorých z nich dokážeme schudnúť rekordne rýchlo. Ktoré to teda sú?

Plávanie pre všetkých

Jedným z ideálnych športov na chudnutie je plávanie. Keďže nezaťažuje kĺby je vhodný aj pre ľudí s problémami pohybového aparátu, či pre tých, ktorí trpia obezitou.

Ďalšia výhoda spočíva v tom, že pri plávaní zamestnávame telo ako celok a nie len jeho niektorú časť. Keď hovoríme o výhodách, vyzdvihnúť treba aj jeho pozitívny účinok na chrbát a správne držanie tela.

Táto aktivita toho však dokáže ešte omnoho viac. Kilá pri plávaní z telá takpovediac odplávajú samé. Je to spôsobené tým, že voda má väčšiu hustotu ako vzduch, čiže je nutné vynaložiť omnoho viac úsilia a energie než pri iných športoch.

Vďaka tomu sa už po hodine plávania zbavíte približne 500 kcal. Ak ale chcete chudnúť a nie len plávaním relaxovať, dôležité je zvoliť správny štýl a zvýšiť tiež výkon.

Bicyklovanie v prírode aj v telocvični

Ďalšou športovou aktivitou, ktorou sa dá efektívne a rýchlo chudnúť, je cyklistika. Je športom vhodným pre ľudí v každom veku a vďaka tomu, že pri nej nezaťažujeme kĺby ani šľachy aj pre tých, ktorí trpia menšími zdravotnými problémami.

V prípade priaznivého počasia je možné spojiť príjemné s užitočným a okrem zdravého pohybu možno cyklistikou aj spoznávať. Ak ale počasie príliš výletom nepraje, tradičný bicykel môžeme nahradiť stacionárnym a vyskúšať stále populárnejší spinning.

Ten sa vykonáva pod dohľadom skúseného trénera, ktorý vám ukáže, že aj bicyklovanie na mieste môže byť poriadne náročné. Pri klasickej cyklistike je možné za hodinu svižnej jazdy spáliť až 700 kcal. V prípade spinningu to dokonca môže byť ešte o niečo viac.

Raketové športy aj proti celulitíde

Tenis, bedminton či squash sú športy, ktoré patria medzi najväčšie spaľovače kalórií. Pri tenise dokážete okrem chudnutia posilniť srdcovú činnosť a tiež rozvíjať koordináciu.

Vďaka náročným úderom tiež pomáha posilniť svaly na rukách. Treba však podotknúť, že pri tenise zaťažujeme omnoho viac kĺby a svaly ako pri predchádzajúcich športoch.

To je spôsobené častými zmenami smeru a nepravidelným pohybom. Po hodinke aktívneho tenisu ale z tela dokážete vyhnať aj 520 kcal. Ďalším raketovým športom, ktorý vám ukáže, že chudnúť sa dá rýchlo a ešte aj zábavne, je bedminton.

Patrí medzi najrýchlejšie raketové športy, ktorý okrem odstránenia nadbytočných kíl rozvíja kondíciu a postreh. Bedmintonom môžete po hodinke spáliť takmer 450 kcal.

Záleží to však od toho, aký štýl hry zvolíte. Ďalším stále obľúbenejším raketovým športom je squash. Podobne ako tenis, aj squash je náročný na zmeny tempa či smeru, čiže viac zaťažuje kĺby a šľachy.

Ak ale netrpíte žiadnymi zdravotnými problémami počas hodiny aktívneho hrania z tela vyženiete 500 kcal. Tieto raketové športy okrem chudnutia majú jednu spoločnú výhodu.

Tá poteší najmä ženy, ktoré trápi celulitída. Vďaka množstvu výpadov, úklonov a rýchlych štartov ju dokáže výborne redukovať.

Chudnutie na kolieskach

Pohyb a zábava v jednom. To je najväčšia výhoda in-line korčuľovania, ktoré vyhľadáva stále viac ľudí. Jazdou na kolieskových korčuliach posilňujete nohy, zadok a strednú časť tela a rozvíjate tiež balans.

Výhodou tohto pohybu je aj to, že pri ňom nezaťažujete kĺby tak, ako napríklad pri behu. Za hodinu tejto činnosti dokážete spáliť až 400 kcal. Treba však myslieť na to, že pohyb má byť plynulý a aktívny.

Lyžovať nemusíme len dole kopcom

Hoci zime a zimným športom už odzvonilo, pre ďalšiu sezónu by ste si mali pamätať, že chudnutie na lyžiach je jedným z najrýchlejších, no tiež náročnejších spôsobov.

To sa samozrejme netýka klasického lyžovania dole svahom. Hovoríme o behu na lyžiach, ktorým zlepšujeme kondíciu a posilňujeme nohy, boky a ruky. Po hodine behu na lyžiach z tela môžete vyhnať až 700 kcal.

Vybehajte sa do štíhlosti

Klasický beh stále patrí medzi najpopulárnejšie športy. Vďaka tomu, že pri ňom zamestnávame najväčšie svaly v tele, ktoré spotrebúvajú najviac energie, je behanie tým pravým športom na chudnutie.

V tomto je prípade je ale potrebné vedieť ako behať, aby sme naše telo neunavili už po prvých metroch a aby sme vydržali čo najdlhšie.

Kvôli otrasom, ktoré spôsobuje, je tiež dôležité zvoliť tú správnu obuv, ktorou otrasy zjemníme a kĺby a šľachy nebudú príliš trpieť. Ak si zvolíte správne tempo a vydržíte behať hodinu, z tela vám odbudne približne 900 kcal.

Chudnúť sa dá aj na pláži

S prichádzajúcim letom vás možno poteší skutočnosť, že chudnúť je možné aj na pláži. To ale neznamená, že rekordné množstvo kalórií z tela odbúrate pri pasívnom opaľovaní.

Veľmi efektívne chudnutie na pláži súvisí s plážovým volejbalom. Okrem toho, že pri ňom zapájate svaly celého tela, nezaťažujete kĺby a šľachy, keďže piesok skvele tlmí všetky dopady.

Po hodinke plážového volejbalu dokážete spáliť až 700 kalórií. Keď sa k tomu ešte pridá čas strávený s priateľmi a príjemný letný deň pod slnečnými lúčmi, chudnutie môže byť jedna radosť.

puma, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovan sa predstaví v Lige majstrov

HC Slovan Bratislava bude v sezóne 2021/22 zastupovať v hokejovej Lige majstrov (CHL). Ved…