Domov Šport Šprintér Volko pobežal vedľa Bolta

Šprintér Volko pobežal vedľa Bolta

0
0

Najrýchlejší slovenský muž Ján Volko si vyskúšal aké je to ponaháňať na atletickej dráhe najrýchlejšieho muža sveta Usaina Bolta. Jamaičan, ktorý je dnes už legendou, bol najväčším lákadlom ostravského mítingu Zlatá Tretra.

Ján Volko podáva počas tejto sezóny skvelé výkony, čo mu vynieslo, ako prvému Slovákovi, možnosť zabehnúť si stovku vedľa Jamaičana Usaina Bolta.

Ešte pred týmto veľkým okamihom sa mladý Slovák vyjadril: „Vlani mi podpísal tretry, teraz môžem s ním bežať, ale ako splnený sen to neberiem. Vážim si to, ale žeby som z toho robil nejaké veľké haló, to nie. Samozrejme, nechcem tomu uberať dôležitosť, senzáciu by som z toho však nerobil.“

No po preteku, v ktorom mimochodom dosiahol náš atlét slušný čas 10, 26 a za Boltom zaostal len o 20 stotín sekundy, už hovoril niečo iné: „Boltova aura predsa len na mňa trochu zafungovala, pred štartom som cítil nervozitu.

Bežať s tým človekom na tabuli, s tou legendou, viac som si asi želať nemohol. Je to životné prekvapenie, že som sa dostal do takého behu. Vyzeral som pri Boltovi ako tieň, lebo je o dve­‑tri hlavy vyšší ako ja.

Bola to pre mňa česť, vážim si to, že som to dnes v Ostrave mohol odbehnúť.“ Ján Volko napokon obsadil 4. miesto, keď dosiahol rovnaký čas ako tretí v poradí Turek Jak Ali Harvey. V jeho neprospech však rozhodla cieľová fotografia.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…