Domov Šport Stanley cup na Slovensko nepríde, získali ho „lavíny“

Stanley cup na Slovensko nepríde, získali ho „lavíny“

0
0

Hokejisti Colorada Avalanche získali tretíkrát v histórii Stanleyho pohár. V šiestom dueli finále play-off NHL zvíťazili v noci na pondelok na ľade Tampy Bay Lightning 2:1 a v celej sérii triumfovali 4:2 na zápasy. Slovenský obranca Erik Černák po dvoch tituloch za sebou tentoraz s „bleskami“ na pohár nedosiahol.

Colorado vstupovalo do vyraďovacej fázy NHL ako víťaz Západnej konferencie a ako druhý najúspešnejší tím základnej časti, keď získalo 119 bodov.

Jedine víťaz východu Florida Panthers dosiahol viac, 122 bodov. Na druhej strane Tampa Bay vstupoval do play­‑off až ako piaty tím východu (110 bodov).

V prvej sérii obhajcu titulu potrápilo Toronto (4:3 na zápasy), no v druhom kole deklasoval víťaza základnej časti 4:0 na zápasy a keď v konferenčnom finále otočil z 0:2 na zápasy na 4:2 proti Rangerom z New Yorku, začalo sa za morom hovoriť o víťaznom hetriku.

Proti však stálo Colorado, ktoré vyškolilo na nulu v prvom kole Nashville a aj v konferenčnom finále Edmonton. Dva zápasy prehralo v play­‑off len v druhom kole proti St. Luis.

A aj finálovú sériu začalo lepšie, keď po dvoch zápasoch viedlo 2:0 so skóre 11:3. Tampe sa síce vo finálovej sérii podarilo znížiť na 1:2 i 2:3 a aj v šiestom zápase sa ujala vedenia zásluhou Stamkosa.

V 22. minúte však vyrovnával Nathan MacKinnon a v 33. minúte strelil druhý gól lavín Artturi Lehkonen. Tím z Denveru tesný náskok ubránil a mohol sa tešiť z majstrovskej trofeje, svojej prvej od roku 2001. Zaujímavosťou je, že …