Domov Slovensko Štátny tajomník tragicky zahynul

Štátny tajomník tragicky zahynul

0
0

V sobotu podvečer sa v okrese Komárno zrazili dve autá s piatimi pasažiermi. Štyri osoby utrpeli rôzny rozsah zranení, jeden z pasažierov nehodu neprežil. Išlo o štátneho tajomníka ministerstva kultúry Vladimíra Dolinaya.

Prezídium hasičského a záchranného zboru v sobotu o 15.30 informovalo o dopravnej nehode v okresne Komárno, pri ktorej vyhasol život jedného z pasažierov, ktorým bol štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay.

Podľa informácií vodič vozidla, ktoré nehodu spôsobilo, si neskoro všimol prekážku na ceste a pri prudkom brzdení prešiel do protismeru, kde sa zrazil s autom, v ktorom sa viezol štátny tajomník Dolinay s manželkou a dvojročným synom.

Manželka štátneho tajomníka utrpela vážne zranenia a bola prevezená do nemocnice.Kondolencie od prezidentky i premiéra

Vladimír Dolinay sa funkcie štátneho tajomníka ujal 1. júla. Svoju sústrasť pozostalým vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič (OĽaNO).

„Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadruje úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya,” uviedla Martina Goffová, riaditeľka odboru komunikácie kancelárie prezidenta.

Igor Matovič vyjadril svoju sústrasť prostredníctvom sociálnej siete. „Úprimnú sústrasť. Vlada Dolinaya som poznal málo, ale už na základe toho mála som sa tešil, že práve jeho si vybrali zaľudia za štátneho tajomníka k Natálii na ministerstvo kultúry. Vyžarovala z neho pokora a odhodlanie, práve tie vlastnosti, ktorými by mal oplývať každý dobrý politik. Odpočívaj v pokoji, kamarát … a mysli na nás, my budeme na Teba tiež,” uviedol premiér v statuse.

EDIT 31. júla o 11.20: Zraneniam po nehode napokon podľahla aj manželka štátneho tajomníka. Hrozivú nehodu tak prežil len ich 2 a pol ročný syn. Redakcia týždenníka Koment vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: V koalícii to poriadne vrie

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…