Domov Šport Súboj o čelo tabuľky zvládol lepšie Slovan

Súboj o čelo tabuľky zvládol lepšie Slovan

0
0

Po reprezentačnej prestávke sa futbal vrátil aj na naše fortunaligové trávniky. Ôsme kolo prinieslo niekoľko zaujímavých duelov a vyrovnané výsledky. Najväčšiu pozornosť pútal súboj o lídra ligovej tabuľky, ktorý sa hral v Bratislave.

Slovan Bratislava potreboval ubrániť domácu pevnosť ak sa chcel udržať na čele tabuľky, pretože na jeho trávnik zavítala druhá Dunajská Streda.

Až do 73. minúty mali belasí zápas plne pod kontrolou, keď vyhrávali už rozdielom triedy. V rozmedzí 76. – 80. minúty však dvakrát inkasovali a až do konca zápasu sa triasli o výsledok.

Spartak Trnava privítal na svojom trávniku MŠK Žilina a hoci sa Látalovci ujali vedenia, MŠK si zo štadiónu Antona Malatinského odniesol cenné víťazstvo.

To si zo Senice priniesli aj futbalisti Trenčína. Železiarne Podbrezová ubránili domáci trávnik pred Nitrou a ten nitriansky zas Sereď pred Michalovcami.

V Zlatých Moravciach sa body delili, keďže Ružomberok lepšie tabuľkové postavenie nepotvrdil a len remizoval 1:1. V tabuľke sa toho teda veľa nezmenilo, mimo toho, že Slovan má na čele po ôsmich kolách už 5-bodový náskok.

Náš jediný európsky zástupca a obhajca titulu Spartak Trnava zatiaľ v lige nežiari a patrí mu až ôsma priečka, keď získal len 8 bodov.