Domov Šport Suns o prvý, Bucks o druhý titul v histórii

Suns o prvý, Bucks o druhý titul v histórii

0
0

V zámorskej basketbalovej NBA sa tento rok ukončí dlhočizné čakanie na titul. Finále najlepšej basketbalovej ligy na svete obstarajú Milwaukee Bucks, ktoré sa naposledy tešilo presne pred 50-timi rokmi a Phoenix Suns, ktorý dokonca titul ešte nikdy nezískal.

Ako prví si miestenku vo finále zabezpečili basketbalisti Phoenixu Suns, ktorí v šesťzápasovej sérii (4:2) vyradili jedného z najväčších ašpirantov na titul. Tím Los Angeles Clippers nabitý hviezdami sa síce hotoval na zisk svojho prvého titulu NBA, avšak zranenia mu tento cieľ výrazne skomplikovali.

Keď sa k tomu navyše pridali fantastický veterán Chris Paul v drese Suns, ktorému v jeho úspešnej kariére prsteň pre šampióna NBA stále chýba a vychádzajúca hviezda Devin Booker, Clippers nemali šancu. V šiestom súboji finále Západnej konferencie podľahli na vlastnej palubovke jednoznačne 103:130.

Phoenix hral naposledy o trofej v roku 1993. Celkovo sa vo finále predstaví tretíkrát, no titul mu stále chýba. Zaujímavosťou je, že za posledných 11 rokov sa Suns nedostali ani do play­-off.

V Staples Center bol najlepším strelcom Chris Paul, ktorý zaznamenal 41 bodov a stal sa vo veku 36 rokov najstarším hráčom v histórii NBA, ktorý dal v rozhodujúcom zápase série viac ako 40 bodov…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…