Domov Šport Super Bowl LIII pre Patriots a s rekordami

Super Bowl LIII pre Patriots a s rekordami

0
0

Minulú nedeľu sa športový život v zámorí zastavil. Oči všetkých športových fanúšikov sa upierali na jedinú udalosť – Super Bowl. Prestížne finále NFL (národná liga amerického futbalu) napísalo už svoju 53. kapitolu.

Super Bowl je jednou z najväčších športových udalostí v Spojených štátoch. Jediný zápas rozhoduje o víťazovi súťaže. Pred 70 tisíc divákmi na Mercedes‑Benz Stadium v Atlante sa už po šiestykrát v histórii súťaže z triumfu tešili hráči New England Patriots, ktorý svojho finálového súpera Los Angeles Rams zdolali 13:3.

Tohtoročná edícia Super Bowlu priniesla viacero historických rekordov. Patrioti sa v ňom predstavili už po jedenástykrát, viac ako ktorýkoľvek iný tím NFL.

Naopak hráči LA si užili svoju premiéru. Zápas pokoril aj jeden negatívny rekord, keď ešte nikdy vo finále nepadlo toľko málo bodov. Bill Belichick sa vo veku 66 rokov stal najstarším trénerom, ktorý vyhral Super Bowl.

Jeho zverenec Tom Brady sa zas vo veku 41 rokov stal najstarším quarterbackom, ktorý dvihol nad hlavu cennú trofej a zároveň žiadny iný hráč nemá na svojom konte toľko titulov ako práve on. Zo zisku Super Bowlu sa tento rok tešil už šiestykrát.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…