Domov Šport Super Bowl LVI: Rams získali 2. titul

Super Bowl LVI: Rams získali 2. titul

0
0

Oči športových fanúšikov sa v nedeľu upierali na štadión SoFi Stadium v Inglewoode na predmestí Los Angeles. Domáci Rams tam totiž bojovali o svoj historicky druhý titul v severoamerickej súťaži v americkom futbale (NFL). V ceste im stáli hráči Cincinnati Bengals, bojujúci o svoj vôbec prvý titul v súťaži.

Super Bowl LVI mal neuveriteľne dramatický priebeh. Vo finále najprestížnejšej ligy amerického futbalu napokon triumfovali domáci hráči 23:20. Rams získali druhú Trofej Vincea Lombardiho.

Titul získali aj v roku 2000, keď ešte sídlili v St. Louis. Bengals nastúpili vo finále trikrát, prehrali aj v rokoch 1982 a 1989.

Dráma až do konca

Los Angeles viedlo v prvej štvrtine 7:3 a hneď na začiatku druhej štvrtiny dalo ďalší touchdown. Bengals ešte v prvom polčase skorigovali a do druhého nastúpili ako vymenení.

Skórovali hneď z prvej akcie, keď sa zaskvel 75-yardovým touchdownom receiver Tee Higginse. Vzápätí zachytil interception cornerback Chidobe Awuzie a Cincinnati získalo tri body za 38-yardový field goal kickera Evana McPhersona…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…