Domov Slovensko Súťaž o NAJ VÝTLK Banskobystrického kraja pozná svojho víťaza

Súťaž o NAJ VÝTLK Banskobystrického kraja pozná svojho víťaza

0
0

Cesty na celom strednom Slovensku patria dlhodobo k tým najhorším v našej krajine. Nie náhodou preto jeden z kandidátov na banskobystrického župana Adrian Polóny prostredníctvom internetového portálu topky.sk vyhlásil súťaž o NAJ výtlk Banskobystrického kraja. Dal jej príznačný názov „Ondrík“. Možno ani nečakal, aké „skvosty“ mu ľudia budú posielať. Ten NAJ však mohol byť iba jeden a pani Dagmar, ktorá naň upozornila, sa právom teší z výhry.

Nebudeme si klamať, každý šofér dobre vie, že slovenské cesty sú posiate výtlkmi. Cesty na strednom Slovensku hrajú však v tomto smere nelichotivý prím. „Stav ciest v kraji je naozaj žalostný a uvedomujú si to aj obyvatelia kraja.

Opravené cesty sú pritom základ úspešného rozvoja celého kraja,“ uviedol pre topky Adrian Polóny. Aby na tento problém viac upozornil, rozhodol sa vyhlásiť súťaž s názvom „Ondrík“.

Do nej sa mohol zapojiť každý občan kraja a poslať fotografiu výtlku, ktorý považuje za najhorší v kraji. Ten NAJ výtlk následne Polóny odmenil finančnou výhrou 500 eur.

Kraj sa na nich vykašľal

Do súťaže sa zapojilo množstvo ľudí, čo dokonale svedčí o stave ciest. Víťazom sa však napriek množstvu hrozivo vyzerajúcich výtlkov mohol stať len jeden, v tomto prípade jedna – pani Dagmar z okresu Rimavská Sobota.

Tá poslala fotku miestnej komunikácie v obci Kyjatice-Kadlub. Na výtlk sa následne prišiel pozrieť aj samotný Adrian Polóny, ktorý výhru pani Dagmar odovzdal.

To, čo sa od nej dozvedel, len svedčí o nezáujme kompetentných riešiť problémy s cestami v kraji. „Ja som naozaj rada, že za tie roky prišiel pán Polóny osobne, lebo tu nebol záujem zo žiadnej strany banskobystrického kraja.

My sme sa aj sťažovali, ale bolo to úplne zbytočné,“ uviedla pani Dagmar pre topky s tým, že viackrát kontaktovali BBSK, ale márne. Aby sa aspoň ako tak dostali, kam potrebujú, miestni obyvatelia si cesty radšej svojpomocne sami opravia.

 

„V zime sa tu človek bojí, lebo sem nepríde sanitka. Tu sú záveje a oni odmietajú sem prísť, zapadnú a potom ich musia ratovať. Oni sa boja, oni sem neprídu,“ hovorí pani Dagmar.

Vzhľadom na to, že im zúfalé cesty spôsobujú nemalé problémy, presne vie, ako výhru od Adriana Polónyho použije. „Odmenu použijeme do auta, lebo my tu auto veľmi potrebujeme.

My sme odkázaní na auto, my tu nemáme žiadnu predajňu,“ hovorí. A každý motorista si vie veľmi dobre predstaviť, koľko opráv si vyžaduje auto, ktoré musí pravidelne prekonávať doslova tankodrom.

Problémy majú rovnako tak šoféri autobusov, ale taktiež napríklad kuriéri, ktorí balíčky ľuďom radšej nechajú v druhej dedine.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: POLÓNY: Nenechajme to na náhodu

Priorita pre lepší život

Pritom riešenie sa ponúka. Kraj má aj mal možnosti na to, aby opravil čo najviac ciest. Stačilo sa zapojiť do výziev a čerpať európske zdroje. „Náš kraj nevie čerpať eurofondy.

Cesty druhej a tretej triedy, ktoré sú v kompetencii banskobystrického kraja musia byť prioritou. Lebo náš kraj je v štatistike prvý kraj, z ktorého odišlo najviac obyvateľov. Sme najhorší kraj na Slovensku v počte odchodu ľudí.

Z eurofondov bolo určených 20 miliónov eur iba na cesty v našom kraji. Sedemkrát nevedeli trafiť túto výzvu,“ uviedol Polóny. Aj tento prípad, jeden z tisícov, ho presvedčil, že nastavenie jeho priorít v prípade, ak by sa po nasledujúcich voľbách stal županom, je správne.

„Ak budú cesty v dobrom stave, prinesú nové pracovné miesta, rozvoj cestovného ruchu a vyššie mzdy. Pre mňa ide o jednu z najvyšších priorít. Treba skončiť s amaterizmom.

Treba skončiť so všetkým, čo neprináša ľuďom osoh. Pretože po zlých cestách chcú naši obyvatelia akurát tak odísť a na sviatky maximálne prísť pozrieť blízkych. Treba začať opravovať cesty, aby prišli investori, aby sa tu oplatilo žiť,“ dodáva Adrian Polóny.

ano, foto: facebook/APNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…