Domov Šport VIDEO: Suverénne zelený Sagan vyhral už dvanástu etapu

VIDEO: Suverénne zelený Sagan vyhral už dvanástu etapu

0
0

Peter Sagan suverénne kraľuje bodovacej súťaži na aktuálnom ročníku najprestížnejších etapových pretekoch Tour de France. K úplnej spokojnosti mu po prvých dňoch chýbal ešte etapový triumf, na ktorý slovenský tourminátor dosiahol napokon v piatej etape.

Sagan si z prvých štyroch etáp brúsil zuby na zisk etapového vavrínu hneď v troch z nich (druhá etapa bola totiž tímová časovka). Najbližšie k triumfu bol hneď v úvodnej bruselskej etape, no napokon skončil „len“ druhý.

Prvé víťazstvo

Po piatom a štvrtom mieste v tretej a štvrtej etape, napokon prišlo aj vytúžené víťazstvo. V špurtérskom finiši piatej etapy nedal Peter Sagan nikomu najmenšiu šancu a s náskokom celého bicykla zvíťazil pred Van Aerton a Trentinom.

„Bol som trpezlivý a víťazstvo prišlo. Musím sa poďakovať tímu, spolujazdci odviedli výbornú robotu. Tour de France je pre nás zatiaľ úspešná. Samozrejme, som spokojný.

Snažil som sa vydať zo seba to najlepšie. Keď nezvíťazím, všetci sa ma pýtajú, čo chýbalo. Dnes nechýbalo nič, mal som dobré nohy aj šťastie v závere,“ povedal spokojný víťaz po pretekoch.

Aj v horách zelený

V šiestej etape sa cyklisti vydali do kopcov a triumf nášho pretekára sa tak neočakával. V siedmej rovinatej etape chcel slovenský rýchlik opäť útočiť na najvyššiu priečku.

V špurte sa však pred neho dostal Groenewegen aj Ewan, no pódiová priečka mu neušla. Ôsma etapa dala cyklistom zabrať v kopcoch, no Sagan sa napriek tomu dokázal udržať v popredí.

O triumf však bojovali traja jazdci z úniku. Kopce deviatej etapy dali cyklistom poriadne zabrať a pelotón nabral na unikajúcich jazdcov postupne stratu takmer 20 minút.

Sagana klasifikovali na poslednom mieste. Desiata etapa končila tesným šprintom, no nášmu pretkárovi sa pódium neušlo, keď skončil piaty. Napriek tomu si Peter drží výrazný náskok v bodovacej súťaži.

max, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…