Domov Šport SZĽH chce riadiť extraligový hokej

SZĽH chce riadiť extraligový hokej

0
0

Bývalý slovenský hokejový reprezentant Richard Lintner bude v najbližších mesiacoch čeliť neľahkej situácii. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) plánuje od nasledujúcej sezóny prevziať Tipsport ligu spod kontroly spoločnosti Pro‑Hokej, ktorej šéfom je v súčasnosti práve Lintner. Dôvodom pre rozviazanie spolupráce má byť zavedenie kvót pre hráčov do 20 rokov a obmedzenie cudzincov v najvyššej súťaži.

Spoločnosť Pro‑Hokej zastrešuje najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž už takmer dve dekády. Zmluva medzi hlavným riadiacim orgánom ligy a SZĽH vyprší už 31. mája a zväz sa už dlhšie netají tým, že má záujem prevziať riadiace kompetencie pod seba.

Richard Lintner, ktorý pôsobí vo vedení súťaže od augusta 2015, verí, že predĺženie zmluvy bude predmetom diskusie medzi dvoma stranami. „Máme platnú zmluvu o riadení ligy, ktorá bude plynúť ešte nasledujúce tri mesiace.

V nej sa obe strany zaviazali, že počas jej platnosti budú aktívne rokovať a diskutovať o prípadnom predĺžení tohto poverenia. To z našej strany plánujeme naplniť.“

Kvótam sa nebráni

Informácie o tom, že jablkom sváru medzi riadiacim orgánom a zväzom sú práve spomínané kvóty o mladých hráčoch a cudzincoch, Lintner spochybnil. Budúce diskusie na túto tému však nevylučuje.

„Ak príde náš partner v debate s nejakým vylepšením, na ktoré sme my dodnes neprišli a vyhodnotíme ho ako správne, tak prečo nie. Nevidím dôvod, prečo sa o tom nemôžeme porozprávať.“

Nesprávne načasovanie

Podľa majstra sveta z Göteborgu ešte nenastal správny čas na otvorenie celej kauzy. Tá údajne nedáva vedeniu priestor na riešenie dôležitejších extraligových tém.

„Vedenie SZĽH by sa malo sústrediť aj na tému rozhodcov. Včera nebol tradičný seminár, kde si rozhodcovia prechádzajú update najnovších informácií v príprave pred play‑off.

Toto sú témy, ktoré sú prednejšie, ako keby sme mali preberať počet cudzincov v lige. Myslím si, že na to bude čas aj po sezóne.“

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…