Domov Šport Tatar: Z prvej formácie na tribúnu

Tatar: Z prvej formácie na tribúnu

0
0

Slovenský hokejista Tomáš Tatar naskočil do novej sezóny NHL skvele, keď v úvodných dvoch zápasoch zaznamenal tri góly. Potom sa však na desať zápasov odmlčal, za čo si vyslúžil preradenie do nižších formácií, až napokon sledoval sobotný duel s Torontom len z tribúny.

Tatar skóroval v úvodnom dueli sezóny, v ktorom však jeho tím Montreal Canadiens podľahol Torontu po predĺžení 4:5. Následné však slovenský útočník potiahol Montreal dvomi gólmi k jednoznačnej výhre 5:1 proti Edmontonu.

Spokojný aj v nižšej formácii

Potom to však Tomášovi prestalo „sypať“ až musel svoje miesto v prvej formácii prepustiť Tylerovi Toffolimu, ktorý zaznamenal v 15 zápasoch 15 bodov za 10 gólov a 5 asistencií. V treťom útoku s Fínmi Kotkaniemim a Amiom však bol spokojný.

„Je to fajn. Utvorili sme si niekoľko šancí a ja sa cítim na ľade skutočne dobre s týmito chlapcami,“ nechal sa počuť Tatar, pričom si z preradenia do nižšej formácie veľkú hlavu nerobil.

Ako povedal, prvá formácia totiž nastupuje proti tým najlepším súperovým hráčom a ostatné formácie tak majú viac priestoru na ofenzívu. Napriek viacerým šanciam sa žiadnemu z hráčov Canadiens nepodarilo skórovať a Edmontonu podľahli 0:3…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…