Domov Šport Tenistu Martina po dopingu dočasne suspendovali

Tenistu Martina po dopingu dočasne suspendovali

0
0

Slovenský tenista Andrej Martin mal pozitívny dopingový nález na látku SARM 22. Informovala o tom tlačová správa jeho zastupiteľskej agentúry Stars For Stars, v ktorej 32-ročný daviscupový reprezentant dôrazne odmietol úmyselný doping. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) informovala Slovenský tenisový zväz (STZ), že Martina dočasne suspendovala v rámci Tenisového antidopingového programu 2022 (TADP).

Martin podstúpil 7. júna na challengerovom turnaji Kooperativa Bratislava Open oficiálne vyšetrenie zamerané na prítomnosť nedovolených látok v tele športovca.

Oficiálne výsledky skúmania „A“ vzorky laboratóriom v Toronte ukazujú na prítomnosť nepatrného množstva látky SARM 22 (selektívny modulátor androgénových receptorov), ktorý je na zozname nedovolených látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

Úmysel odmieta

„Dôrazne však odmietam vedomé požitie nedovolenej látky. Užívam iba minimum výživových doplnkov a posledných 5 rokov som v tomto smere nič nezmenil.

Vždy som bol zástancom toho, že o víťazstve v tenisovom zápase majú rozhodnúť len poctivý prístup v tréningu a čistý výkon na kurte. Aj preto dôrazne odsudzujem akýkoľvek nedovolený spôsob zvyšovania športového výkonu.

O to nepochopiteľnejšia je pre mňa celá táto situácia, zvlášť, keď som za celú svoju kariéru absolvoval desiatky testov a nikdy som nemal ani štipku pochybnosti o tom, že výsledok bude negatívny,“ povedal Slovák, ktorý figuroval v pondelňajšom vydaní svetového rebríčka ATP na 204. priečke.

Pre Martina to bola tento rok štvrtá kontrola a pred bratislavským podujatím sa antidopingovej skúške úspešne podrobil…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…