Domov Zaujímavosti Tieto fakty o seriáli Priatelia vás prekvapia

Tieto fakty o seriáli Priatelia vás prekvapia

0
0

Americký komediálny seriál Priatelia bol v 90-tych rokoch minulého storočia jedným z najúspešnejších televíznych seriálov vo svete. Partia mladých ľudí si získala fanúšikov po celom svete a denne si k obrazovkám sadali milióny ľudí, ktorí sa tešili na nové príbehy tejto šestice kamarátov. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých faktov o tomto obľúbenom seriáli, o ktorých ste možno doteraz ešte ani nepočuli.

#1

Vedeli ste, že pôvodne mali byť hlavní predstavitelia len štyria? V počiatočných fázach sa Priatelia zameriavali na Moniku, Rachel, Rossa a Joeyho, pričom Phoebe a Chandler boli zo začiatku len vedľajšími postavami.

#2

Na začiatku seriálu mali tvoriť hlavný pár Monika a Joey. Náznaky tam síce v prvých častiach boli, napríklad keď sa Joey vyzliekol donaha po tom ako ho Monika pozvala k sebe na limonádu. Po tom však scenáristi z tohto zámeru upustili.

#3

Herec James Michael Tyler, teda Gunther, naozaj pracoval ako barista, keď bol obsadený do seriálu. V prvých štyroch sériách seriálu sa vyskytoval pravidelne, potom však získal vďaka seriálu iné pracovné ponuky, a tak sa objavoval v tomto seriáli už len príležitostne.

#4

Pamätáte si na účes predstaviteľky Rachel? Vtedy, keď prešla z dlhých vlasov na kratšie? Po celom svete vyvolala táto zmena účesu veľký úspech a nejedna žena chcela mať na hlave rovnaký účes ako samotná herečka. Zaujímavosťou je však to, že herečke sa tento strih vlasov vôbec nepáčil.

#5

Chladničky v obidvoch bytoch hlavných predstaviteľov naozaj fungovali. Monikina chladnička bola vždy plná nápojov pre zamestnancov, zatiaľ čo Joeyho bola väčšinu času prázdna.

#6

Vedeli ste, že predstavitelia Joeyho a Phoebe chceli, aby sa ich postavy dali v seriáli dohromady? No scenáristom sa tento ich nápad nepozdával, a tak sa to nikdy nestalo.

#7

Herečka Lisa Kudrow, teda seriálová Pheobe, bola naozaj tehotná, keď v seriáli čakala bratove trojičky.

#8

Aj napriek tomu, že v seriáli hrala herečka Courtney Cox, teda Monika, mladšiu sestru Rossa, tak v skutočnosti je o dva roky staršia ako Ross.

#9

Deň vďakyvzdania je jedným z najväčších sviatkov v Amerike, a tak všetky série, okrem tej druhej, mali časť práve s Dňom vďakyzdania.

#10

Keď si Lisa Kudrow prvýkrát čítala scenár, tak si myslela, že Chandler bude hrať v seriáli gaya.

#11

Pamätáte si na veľkého bieleho keramického psa, ktorý patril Joeymu a Chandlerovi? V skutočnosti patril herečke Jennifer Aniston, teda Rachel. Tá ho dostala od svojho kamaráta pre šťastie v prvý deň natáčania seriálu.

#12

Herec Cole Sprouse, ktorý hral malého Bena, syna Rossa, mal problém s Jennifer Aniston, pretože bol do nej vraj zaľúbený a keď s ňou mal hrať, tak často zabúdal svoje repliky.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…