Domov Šport Tipsportligové finále začalo. Kto bude majstrom?

Tipsportligové finále začalo. Kto bude majstrom?

0
0

V utorok začala finálová séria najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Z napínavých semifinálových sérií vzišla už po tretíkrát za posledné štyri roky tá istá  finálová dvojica. Favoritom je obhajca titulu, avšak doterajšie série ukázali, že papierové predpoklady v play‑off nemusia platiť.

Ako prví si miestenku v ligovom finále zaistili „barani“ z Banskej Bystrice, ktorých v semifinále potrápili popradskí „kamzíci“.

Kamzíci ukázali silu

Tí potvrdili, že štvrťfinálová séria s ambicióznymi Košicami nebola náhodná a obhajcovia potrebovali na prelomenie odporu súpera až šesť zápasov.

Popradčania svoje hradby bránili dôstojne, v šiestom zápase však padli a Bystričania sa tak tešili z postupu do finále i vzácneho času na regeneráciu, keďže v druhej semifinálovej sérii sa rozhodovalo až v siedmom dueli.

Vyrovnaná séria

Nitrania ukázali psychickú odolnosť už v štvrťfinálovej sérii s Trenčínom. Pred Zvolenčanmi tak stála náročná prekážka a boli to práve Nitrania, ktorí ako prví získali postupový mečbal, keď sa ujali vedenia 2:3.

V šiestom zápase na domácom ľade však zaváhali a misky váh sa naklonili na stranu Stredoslovákov, ktorým stačilo ubrániť domáci ľad. Rozhodujúci siedmy zápas však nezvládli a tak im pri tom, ako dostávali bronzové medaily, ostávali len oči pre plač.

Finále Tipsport ligy medzi HC‘05 iClinic Banská Bystrica a HK Nitra začalo 9. apríla na banskobystrickom ľade. Domáci vyhrali 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii.

Meno majstra Slovenska pre sezónu 2018/19 sa dozvieme najneskôr 20. apríla.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…