Domov Šport To najzaujímavejšie z Ligy majstrov. Alebo prečo Ronaldo plakal tentoraz?

To najzaujímavejšie z Ligy majstrov. Alebo prečo Ronaldo plakal tentoraz?

0
0

Futbalová Liga majstrov po štvormesačnej odmlke opäť zavítala na európske trávniky a štedrou nádielkou zápasov odštartovala svoj najnovší ročník. Monacké losovanie základných skupín z konca augusta sľubovalo dávku atraktívnych duelov a my musíme potvrdiť, že ani jeden zo šlágrov prvého kola nezaostal za našimi očakávaniami.

Prekvapivé výsledky, kuriózne verdikty a exportné gólové zásahy – toto všetko a ešte viac ponúkol futbalovým nadšencom úvod skupinovej fázy. Poďme sa spoločne pozrieť na tie najzaujímavejšie momenty.

„Kohúti“ prišli v závere o hlavu

S cieľom „ukoristiť“ trojbodový zisk pred mimoriadne náročným šlágrom proti Barcelone cestoval londýnsky Tottenham do dobre známeho prostredia – na milánske San Siro.

Veď „Spurs“ sem v rámci európskych súťaží zavítali za posledné roky už dvakrát a vždy si od „Nerazzuri“ odniesli domov štyri kúsky. Zverenci Luciana Spallettiho však nezažívajú ľahký štart do sezóny, a tak sa zdali byť ideálnou „obeťou“.

Po Eriksenovom otváracom góle vyzeralo byť víťazstvo Tottenhamu na dosah, no Inter len vyčkával na svoju príležitosť. Tá prišla v 86. minúte – milánsky kapitán Icardi exkluzívnym volejom prekonal brankára Vorma.

Deľba bodov sa však nanešťastie pre Tottenham taktiež nekonala. V nadstavenom čase „kohúti“ zlyhali pri bránení štandardky a Uruguajčan Vecino hlavou dokonal obrat.

„Prestrelka“ na Anfield Road

Účastník kyjevského finále privítal v rámci utorňajšieho programu na svojej pôde hviezdami nabitý Paríž St. Germain, a tak každý fanúšik ofenzívneho futbalu neváhal pri výbere stretnutia ani na chvíľu.

Do súboja dvoch gólových mašinérii vstúpili lepšie „The Reds“. Presnou hlavičkou Sturridgea – veľkého prekvapenia na hrote – a premenenou penaltou Milnera sa ujali dvojgólového vedenia, no ešte do prestávky im radosť z čistého konta zmaril Meunier.

Strelecky mlčiaci Neymar čakal až do 83. minúty, kým divákom predviedol niečo z tej „svetlej“ stránky svojho umenia. Loptu dotiahol až do vápna, kde ju prevzal Mbappé a ten pohodovo vyrovnal stav.

Zápas bol tak vo svojom úplnom závere otvorený. V 92. minúte sa v šestnástke súpera najlepšie zorientoval Firmino a krížnou strelou k žrdi rozhodol. Diagnóza zvaná „európsky syndróm“ tak bude Parížanom robiť vrásky zrejme aj v tejto sezóne.

Žiadny Pep, žiadne hody

Úradujúci anglický majster Manchester City sa v dueli proti francúzskemu Lyonu musel zaobísť bez svojho kormidelníka Pepa Guardiolu, ktorý si odpykával trest za verbálne urážky smerom k hlavnému arbitrovi z aprílového štvrťfinále proti Liverpoolu.

Jeho miesto za postrannou čiarou tak dočasne zaujal asistent Mikel Arteta. Španiel si však svoju „manažérsku“ premiéru určite predstavoval inak. Dve kardinálne individuálne chyby v rozmedzí 17 minút stáli „Sky Blues“ akúkoľvek nádej na bodový zisk.

Nepriaznivé skóre 0:2 sa v druhom dejstve podarilo skorigovať Bernardovi Silvovi, no všetka ďalšia snaha o zvrátenie stavu stroskotala na pozornom Lopesovi. Manchester City sa tak prekvapivo po úvodnom kole ocitol na dne tabuľky.

Brychov prísny meter

V zápase skupiny H sa na štadióne Mestalla vo Valencii postavil domácemu tímu jasne favorizovaný taliansky gigant Juventus Turín. V drese „bianconeri“ sa po prvýkrát v rámci ligy šampiónov predstavila aj nová akvizícia klubu Cristiano Ronaldo.

Juventus si síce po dvoch penaltách stredopoliara Pjaniča odniesol domov vytúžené tri body, no bola to práve portugalská superhviezda, kto v zápase na seba upútal najviac pozornosti.

V 29. minúte sa ozval hvizd hlavného rozhodcu Felixa Brycha a bývalý kanonier Realu Madrid či Manchestru United uvidel červenú kartu – vôbec po prvýkrát na európskej klubovej scéne.

Ronaldo po červenej karte neudržal slzy.

Kontroverzný verdikt, proti ktorému sa postavil aj bývalý britský rozhodca Mark Cluttenburg, prišiel po Ronaldovom súboji so stopérom Murillom, po ktorom došlo k údajnému „potiahnutiu“ za Kolumbijčanove vlasy. Ronaldo spozná svoj dodatočný trest vo štvrtok 27. septembra.