Domov Šport TOP športové udalosti roka 2020

TOP športové udalosti roka 2020

0
0

Športový svet niečo také, ako sa stalo v roku 2020, nepamätá. Športové zápolenia na mnoho mesiacov úplne ustali. Napriek tomu, bude na čo spomínať. Tu je výpočet tých najdôležitejších športových udalostí roka 2020.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: TOP udalosti roka 2020

Pandémia koronavírusu

Hovorí sa, že trénovaného človeka len tak niečo nezloží. Bohužiaľ, v marci pandémia koronavírusu porazili celý šport. Za obeť jej padli športové súťaže a zápolenia všetkých odvetví.

Športový život totálne zastal. Aj tie najsilnejšie športy a najprestížnejšie ligy museli ustúpiť koronavírusu. Zo dňa na deň sa prerušili dlhodobé súťaže, preteky, turnaje a množstvo iných športových podujatí.

Neuskutočnila sa dokonca ani kráľovná športu – olympiáda, ktorá sa mala v lete konať v japonskom Tokiu bola presunutá o rok dúfajúc, že jej konanie už bude možné. Športoví fanúšikovia prišli o radosť zo športových bojov a množstvo športovcov o akékoľvek príjmy.

Za prísnych hygienických pravidiel sa síce v druhej polovici roka väčšina športových podujatí rozbehla, avšak fanúšikovia sú naďalej odkázaní najmä na televízne prenosy.

Športové bubliny

V situácii, kedy je ohrozené zdravie a život človeka už len bežným ľudským kontaktom, no život, aj ten športový, má ambíciu pokračovať, bolo nevyhnutné prísť s nápadom, ako na to. Počas koronaprestávky sa uskutočnili zaujímavé online preteky, či už cyklistické, plavecké či bežecké.

Kolektívny šport však bol odkázaný na iný nápad. Možnosť bezpečného návratu na športoviská priniesli takzvané „bubliny“. V nich sa uzavreli športovci, realizačné tímy a chod súťaží zabezpečujúci personál a v prísnej izolácii sa mohli vrátiť na palubovky, klziská, či trávniky.

Takýmto spôsobom sa dohrala basketbalová NBA, hokejová NHL, rozhodlo sa o držiteľovi ušatej trofeje, ale využívajú ho aj tímy reprezentačných družstiev rôznych športových odvetví. A zdá sa, že športové bubliny nás budú sprevádzať aj roku 2021. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…