Domov Šport Tóth sa stal vicemajstrom Európy

Tóth sa stal vicemajstrom Európy

0
0

V Berlíne sa tento týždeň konajú majstrovstvá Európy v atletike. Nechýbajú ani slovenskí športovci s nádejou na cenné kovy.

Naším najhorúcejším želiezkom v ohni bol olympijský víťaz, chodec Matej Tóth, ktorý sa na štart svojej najsilnejšej disciplíny postavil už v utorok ráno.

Na 50-kilometrovej chodeckej trati ho predbehol len Ukrajinec Marian Zakalnickyj. Matej Tóth, ktorý rok neštartoval, pretože očisťoval svoje meno v dopingovej kauze, sa vrátil na veľkom podujatí vo veľkom štýle.

Aj keď väčšinu pretekov diktoval tempo, na 32. kilometri ho súperi predsa len predstihli. Matej si však po heroickom výkone dokráčal po striebornú medailu.

„Toto striebro má pre mňa cenu zlata. Prežíval som porovnateľné emócie s Riom. Síce som tvrdil, že po minulom roku zo mňa emócie opadli a už sa idem koncentrovať ako na každé iné vrcholné podujatie, ale zase to so mnou zalomcovalo.

Na takom štyridsiatom kilometri by som nepovedal, že ma zaujíma, koľký dôjdem do cieľa. Bol to boj o život, no na 46. km prišla vlna eufórie a úžasná energia.

Každá bunka môjho tela chcela nechať na trati všetko, nech to stojí, čo to stojí. A to sa mi podarilo. Sú to neskutočne silné emócie,“ povedal vo svojej prvej reakcii po striebornej berlínskej päťdesiatke Matej Tóth.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…