Domov Zahraničie Tragédia na lanovke si vyžiadala 14 obetí

Tragédia na lanovke si vyžiadala 14 obetí

0
0

Kabína lanovky vezúca návštevníkov na vrchol hory Mottarone, odkiaľ je výhľad na malebné severotalianske jazero Lago Maggiore, v nedeľu spadla z nosného lana a skĺzla sa dolu svahom. Počet mŕtvych stúpol na 14, vrátane jedného dieťaťa.

Kabína lanovky sa zrútila neďaleko vrcholu hory Mottarone nad mestečkom Stresa, ktoré sa nachádza na pobreží jazera. Starostka mestečka Stresa Marcella Severinová uviedla, že zrejme sa pretrhlo nosné lano a kabínka padala, až kým nenarazila na stĺp, a potom sa zrútila na zem. V tom bode sa kabína „dva-trikrát prevrátila a vrazila do stromov“, dodala starostka.

 

Niektorí z tých ľudí, čo zahynuli, vypadli z kabíny. Zábery z miesta zachytávali zničenú kabínu v čistine medzi hustým pásom borovíc blízko vrcholu hory Mottarone, ktorý sa týči nad jazerom Lago Maggiore. „Bola to hrozná, hrozná scéna,“ povedala Severinová.

V čase pádu z nosného lana bola kabína obzvlášť vysoko nad zemou, uviedol hovorca alpskej záchrannej služby Walter Milan. Ministerstvo infraštruktúry oznámilo, že k nehode došlo okolo 12.30 h, keď bola kabína asi 100 metrov od vrcholu, pred posledných stĺpom (pylónom).

Podľa médií kabína padala 15 metrov. Milan poukázal na to, že lanovka vedúca na 1 491 metrov vysokú horu Mottarone prešla rekonštrukciou v rokoch 2014 – 2016 a znova ju otvorili len nedávno. Podľa agentúry DPA lanovky v Taliansku po uzavretí v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu opätovne uviedli do prevádzky len túto sobotu.

red, TASR, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…