Domov Slovensko Tragédia na základnej škole vo Vrútkach

Tragédia na základnej škole vo Vrútkach

0
0

Minulý štvrtok sa vo Vrútkach stala tragédia, akú skôr poznáme zo zámorského spravodajstva. Do miestnej základnej školy vtrhol mladík, ktorý bezhlavo útočil na učiteľov i žiakov. Výsledkom sú dve obete na životoch a niekoľko zranených, vrátane detí.

Nebolo tomu ani dva týždne, od kedy sa brány základných škôl po viac ako dvojmesačnej prestávke spôsobenej koronavírusom opäť otvorili, keď do jednej z nich vtrhol nožom ozbrojený muž.

Zabil človeka, viacerých zranil

Nevedno prečo začal muž vo vrútockej základnej škole útočiť na učiteľky ale taktiež deti. V tomto jeho besnení sa ho snažil zastaviť zástupca riaditeľky a učiteľ matematiky Jaroslav Budz, ktorý tým pravdepodobne zabránil viacerým obetiam.

Spomienka na hrdinského učiteľa pred školou

Sám však pri svojom hrdinskom čine o život prišiel. Útočník ho smrteľne zranil a následne sa dal na útek, čomu sa snažil zabrániť školník. Vtedy ho už začali prenasledovať aj policajné hliadky privolané na miesto činu.

Práve dvaja mladí policajti napokon útočníka zneškodnili. Keďže ich ohrozoval nožom, boli nútení ho zastreliť. Obaja muži zákona skončili s viacerými poraneniami od odrazených guliek v nemocnici, avšak ich stav bol stabilizovaný.

Rovnako tak boli do nemocnice prevezení aj ďalší štyria zranení – dvaja dospelí a dve deti. „Stav jedného dievčatka je stabilizovaný, mala ľahšie poranenie hrudníka.

Horšie na tom bol chlapec, ktorý mal mnohopočetné poranenia hrudníka a brucha, podstúpil operáciu, ale už je v stabilizovanom stave.

Pani učiteľka musela byť reoperovaná, pretože sa jej poranenia skomplikovali, je v stabilizovanom stave,“ informoval vo štvrtok večer minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Kto bol útočníkom

Základnými otázkami pri podobných udalostiach sú Kto? a Prečo?. Na tú prvú poznáme odpoveď už od dňa incidentu. Na Spojenej škole na ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach útočil 22-ročný Ivan Č. z Martina, ktorý bol jej bývalým žiakom.

Samotný motív si však útočník pravdepodobne zobral do hrobu. V čase tragédie mal byť mladík v ŽOS Vrútky, kde pracoval, ale v ten deň z práce ušiel, aby mohol vykonať hrôzostrašný čin, aký si slovenské školstvo nepamätá.

Hoci podľa školy nešlo o problémového žiaka, objavili sa informácie, že len minulý rok mal rovnako nožom napadnúť pracovníčku pokladne na železničnej stanici vo Vrútkach.

Vtedy vyviazol s podmienkou, pri ostatnom jeho čine prišiel sám o život, pričom mnoho ďalších zničil.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…