Domov Slovensko Tragédia v Harmanci: Auto zrazilo rodinu cyklistov

Tragédia v Harmanci: Auto zrazilo rodinu cyklistov

0
0

Jeden ľudský život a zranené dieťa si vyžiadala zrážka osobného automobilu so skupinou cyklistov v Harmanci. Do trojčlennej rodiny narazilo auto, ktoré zatiaľ z nejasných príčin prešlo do protismeru. Na mieste udalosti zasahovali siedmi hasiči s dvomi kusmi techniky.

Rodina z Banskej Bystrice sa v sobotu dopoludnia vybrala na cyklovýlet smerom na horský prechod Šturec. Do svojej destinácie však nedorazili. Na začiatku obce Harmanec do nich totiž narazilo auto.

Otec Michal išiel posledný a zrážke sa ako zázrakom vyhol. Jeho manželka, ktorá bola prvá však podľahla svojim zraneniam na mieste nešťastia. Ich 10-ročný synček, ktorý bicykloval medzi nimi, zostal po náraze v bezvedomí a bol v kritickom stave prevezený vrtuľníkom záchrannej zdravotnej služby do nemocnice, kde ho okamžite operovali.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Musíme chrániť cyklistov

„Ženu sa záchranári pokúšali oživiť. Žiaľ, napriek ich maximálnemu úsiliu sa to nepodarilo. Na mieste nehody bolo zranené aj dieťa, to bolo po ošetrení prevezené do nemocnice.

K jeho stavu viac informácií poskytnúť nemôžeme,“ uviedla Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky.

Tragickú nehodu vyšetruje aj polícia. „Na ceste v obci Harmanec došlo k tragickej dopravnej nehode. Vodič osobného motorového vozidla z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa nachádzala skupinka cyklistov.

Prišlo ku kolízii s cyklistkou, ktorá na mieste zraneniam podľahla a maloletý syn bol prevezený do nemocnice s vážnymi zraneniami,“ uviedol Mário Bóna, banskobystrický policajný hovorca.

ano, foto: facebook/TV MarkízaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…