Domov Zahraničie Trump má recept na spomalenie šírenia koronavírusu: Testujme menej!

Trump má recept na spomalenie šírenia koronavírusu: Testujme menej!

0
0

Americký prezident Donald Trump požiadal svoju administratívu, aby spomalila testovanie na koronavírus, pretože rozsiahle testovanie odhalí príliš veľa prípadov COVID-19. Vyhlásil to minulý víkend na predvolebnom zhromaždení v Tulse v štáte Oklahoma.

Šéf Bieleho domu svojim podporovateľom povedal, že Spojené štáty otestovali 25 miliónov ľudí, viac ako ktorákoľvek iná krajina. Zlé však podľa neho je, že rozsiahle testovanie vedie k zaznamenávaniu ďalších prípadov vírusu.

„Keď testujete v tomto rozsahu, nájdete viac ľudí, viac prípadov. Tak som mojim ľuďom povedal: ‘Prosím, spomaľte testovanie’. Oni testujú a testujú,“ vyjadril sa americký prezident.

Kampaň Trumpovho demokratického oponenta Joea Bidena na prezidentovo vyjadrenie reagovala s tým, že uprednostňuje politiku pred bezpečnosťou a zdravím Američanov.

Koronavírus si v Spojených štátoch podľa štatistík Johns Hopkins University vyžiadal už takmer 120 tisíc úmrtí, celosvetovo takmer pol milióna, pričom sa predpokladá, že skutočné čísla sú ešte vyššie.

Napriek obavám zdravotníkov

Trumpov míting v Tulse bol jeho prvý za 110 dní a prezident sa ho rozhodol usporiadať aj napriek obavám miestnych zdravotníckych predstaviteľov, že by mohol viesť k ďalšiemu šíreniu vírusu v meste.

Hoci účasť na zhromaždení nebola taká veľká, ako očakávala Trumpova kampaň, väčšina z účastníkov nemala na tvárach rúška. Pred začiatkom mítingu dokonca kampaň oznámila, že šesť pracovníkov, ktorí ho pomáhali organizovať, malo pozitívne testy na koronavírus.

Kung flu a nepríčetná ľavicová banda

Prezident sa okrem ochorenia COVID-19, ktoré nazval rasistickým výrazom Kung flu (flu v preklade znamená chrípka, pozn. red), odkazujúc na to, že sa začalo najprv šíriť v Číne, počas mítingu obul aj do médií či demokratov.

Ostro reagoval aj na výzvy na rušenie sôch a premenovanie vojenských základní pomenovaných po konfederačných generáloch, ktoré vyplynuli z protestov proti rasovej nespravodlivosti.

„Nepríčetná ľavicová banda sa snaží zvandalizovať našu históriu, znesvätiť naše pamiatky, naše krásne pamiatky. Chcú zdemolovať naše dedičstvo, aby mohli na jeho miesto uvaliť ich nový represívny režim,“ vyhlásil Trump na margo protestov a výziev na zmenu.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…