Domov Zahraničie Trumpova korupcia – šeky dostávajú ľudia po celom svete

Trumpova korupcia – šeky dostávajú ľudia po celom svete

0
0

Prezidentské voľby v USA sa nezadržateľne blížia. Po prepuknutí pandémie koronavírusu a jeho následných ekonomických dopadoch a taktiež vyhrotenej situácie okolo policajného násilia na černošskom obyvateľstve sprevádzanej násilnými protestami, sa analytici zhodujú, že súčasný prezident Donald Trump to bude mať v snahe obhájiť svoj post veľmi ťažké. Žeby preto dostávajú milióny ľudí šeky s jeho menom?

Rakúsky dôchodca dostal šek na americkú vládnu pomoc na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu, napriek tomu, že v krajine nežije už viac ako polstoročia.

Šek na 1 200 dolárov s menom prezidenta Donalda Trumpa je súčasťou masívneho federálneho programu. Peniaze však poslali aj mnohým ľuďom, ktorí na ne nemajú nárok, ako napríklad zosnulým americkým daňovníkov.

Rakúsky verejnoprávny vysielateľ ORF informoval, že 73-ročný muž z Linzu, ktorý v šesťdesiatych rokoch minulého storočia dva roky pracoval ako čašník v USA, si šek dokázal aj nechať vyplatiť.

Ďalší šek pritom prišiel aj jeho manželke, ktorá v Spojených štátoch nikdy nepracovala ani nežila.

Rakúske banky podľa ORF potvrdili, že obyvateľom krajiny vyplatili desiatky takýchto šekov. Nie je pritom jasné, ktorí z dotknutých ľudí majú na peniaze skutočne nárok.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…