Domov Zahraničie Turisti zo Slovenska sa do Indonézie dostanú ľahšie, víza si vybavia aj po prílete

Turisti zo Slovenska sa do Indonézie dostanú ľahšie, víza si vybavia aj po prílete

0
0

Aj takto, podľa Martina Klusa, prináša slovenská diplomacia konkrétne a užitočné výhody občanom

Juhovýchodná Ázia je plná príležitostí pre Slovensko, jeho občanov i biznismenov. Vďaka obojstrannému záujmu o posilnenie vzťahov a rozvoj spolupráce v rôznych oblastiach by sme krajiny ako Malajzia či Indonézia mohli označiť za unikátny zdroj príležitostí a inšpirácie pre Slovensko.

„V Kuala Lumpur som preto s mojimi malajzijskými partnermi formálne dohodol mechanizmus medziministerských konzultácii, ktorý je dobrým predpokladom na rozvoj kultúrnej či ekonomickej diplomacie.

Máme záujem aj o ďalšie investície z Malajzie na Slovensku, ako aj o spoluprácu v oblasti bezpečnosti a obrany, výskumu či vývoja,“ približuje závery svojej nedávnej pracovnej cesty štátny tajomník MZVEZ SR Martin Klus.

Posilňujeme aj vzťahy s Indonéziou

Ďalším strategicky významným štátom v regióne juhovýchodnej Ázie a zároveň štvrtou najľudnatejšou krajinou sveta je Indonézia. Rozvoj našich vzťahov je založený na zdieľaní hodnôt demokracie a mieru.

Martin Klus do Jakarty zavítal s konkrétnymi návrhmi na spoluprácu – či už v rámci parlamentnej, kultúrnej alebo vzdelávacej diplomacie, a to tak na národnej, ako aj regionálnej úrovni.

Jedným z konkrétnych a pre občanov SR veľmi praktických výsledkov jeho návštevy je zjednodušenie podmienok vstupu do tejto obľúbenej juhoázijskej destinácie.

„Aj na základe výzvy slovenskej diplomacie a intenzívnej aktivity Zastupiteľského úradu SR v Jakarte, ktorú som osobne tlmočil partnerom, indonézsky imigračný úrad od štvrtka, 28. apríla 2022, znovu umožňuje držiteľom slovenských pasov vstúpiť do Indonézie na turistické účely bez toho, aby museli mať víza schválené už pred odletom.

Ruší sa tak jedno zo sprísnení, ktoré bolo dôsledkom šírenia koronavírusu,“ vysvetľuje štátny tajomník M. Klus.

30-dňové víza možno obnoviť

Slovensko je teda po novom zaradené medzi krajiny, na ktoré sa vzťahuje režim „víza po príchode“ (Visa on Arrival) za účelom turistiky, pričom tieto víza budú mať platnosť 30 dní.

Rezort diplomacie SR verí, že to prispeje nielen k oživeniu turizmu a cestovného ruchu v súvislosti s útlmom pandémie COVID-19, ale aj k posilneniu slovensko-indonézskych vzťahov a rozvoju medziľudských kontaktov.

Tie sú totiž podľa Martina Klusa tým najlepším základom pre ďalšiu spoluprácu medzi krajinami. Ďalšie informácie, vrátane protipandemických opatrení, podmienok vstupu do Indonézie za iným ako turistickým účelom či užitočných internetových odkazov, nájdu občania na webe https://hranice.mzv.sk/.

md, foto: archív MK  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…