Domov Šport Usyk obhájil tituly v superťažkej váhe

Usyk obhájil tituly v superťažkej váhe

0
0

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk obhájil tituly profesionálnych organizácií WBA, IBF a WBO v superťažkej hmotnostnej kategórii. V odvetnom súboji s Britom Anthonym Joshuom v saudskoarabskej Džidde zdolal svojho súpera na body po verdikte rozhodcov. V potenciálnom unifikačnom dueli sa môže stretnúť s Britom Tysonom Furym, ten však nedávno avizoval ukončenie kariéry.

Joshua vlani stratil opasky v prvom vzájomnom súboji s Usykom na štadióne futbalového Tottenhamu Hotspur v Londýne a okamžite aktivoval opciu na odvetu. Aj v tej však dominoval Usyk, ktorý je stále nezdolaný s bilanciou 20:0.

Odvetu museli odložiť na neskorší termín po tom, ako 35-ročný Ukrajinec narukoval brániť svoju domovinu pred ruskou inváziou. Teraz však dostal špeciálnu priepustku, aby sa mohol pripraviť na obhajobu opaskov, a to sa mu podarilo.

Dvaja rozhodcovia sa priklonili na jeho stranu, jeden na stranu súpera – hodnotenia vyzneli 113:115, 115:113 a 116:112.

Usyk chce súboj s Furym

„Toto víťazstvo venujem mojej krajine, mojej rodine, môjmu tímu a všetkým vojakom, ktorí bránia našu vlasť. Veľmi vám ďakujem,“ uviedol Usyk po triumfe v 12-tisícovej aréne kráľa Abdulaha…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…