Domov Slovensko VIDEO: Už aj Kiska má svoje video. Koľko sa ich ešte pred voľbami objaví?

VIDEO: Už aj Kiska má svoje video. Koľko sa ich ešte pred voľbami objaví?

0
0

S videom či zvukovými záznamami akoby sa v posledných mesiacoch vrece pretrhlo. Mnohé z nich ukazujú Slovensko a udalosti, ktoré sa tu dejú, v tom najhoršom svetle. Po Kočnerovi, Trnkovi, Počiatkovi, Haščákovi či Dankovi má najnovšie svoj záznam už aj exprezident Kiska.

Najskôr sme si mohli vypočuť nahrávku rozhovoru kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom o tom, ako podnikateľ dnes obvinený z viacerých trestných činov tvrdo haní bývalého šéfa generálnej prokuratúry za to, že s nahrávkou neslávne známej kauzy Gorila vydieral šéfa finančnej skupiny Penta Slavomíra Haščáka.

Spomenutá nahrávka sa následne aj objavila na internet, a tak sa niekoľko rokov staré, dovtedy len údajné, prepisy rozhovorov a stretnutí finančníka s politikmi či úradníkmi v byte na Vazovovej potvrdili.

Zvuková nahrávka potvrdila, že Haščák mal veľký vplyv najmä na vtedajšieho ministra hospodárstva Jirka Malchárka, ale i to, že sa s ním stretol i Robert Fico, ktorý si v konšpiračnom byte dal Colu.

V januári tohto roku NAKA obvinila Dobroslava Trnku zo zneužitia právomocí verejného činiteľa, keďže sa potvrdilo, že hoci vtedajší generálny prokurátor nahrávkou Gorily disponoval, polícii ju neodovzdal.

Neskôr sa na internete objavila aj kratučká nahrávka toho, ako Trnka spoločne s Kočnerom inštalujú v kancelárii generálneho prokurátora skrytú kameru.

O pár dní na to, sa objavila, predpokladajme, že malá časť toho, čo táto kamera mohla v kancelárii najsilnejšieho muža prokuratúry nahrať.

Trnku v kancelárii navštívil vtedajší minister financií Ján Počiatek, ktorý generálneho prokurátora žiadal, aby mu v médiách pomohol prekryť jednu zo svojich najväčších káuz, zvanú Lemikon.

V rámci nej vyplatilo ministerstvo financií cyperskej spoločnosti 16 miliónov eur, a to v rámci mimosúdneho vyrovnania, pričom je však Počiatkovi v tejto kauze vyčítané, že nevyužil všetky právne prostriedky, ktoré mal, aby Slovensko o peniaze neprišlo.

No a jeden z posledných „uniknutých“ záznamov zachytáva komunikáciu predsedu parlamentu a strany SNS s Alenou Zsuzsovou, ktorá je obvinená zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka.

Druhý najvyšší ústavný činiteľ si v sérii nahrávok dohaduje zo Zsuzsovou osobné stretnutie, pričom sa debaty vedú v intímnom tóne. Podľa slov Andreja Danka k samotnému stretnutiu nikdy nedošlo a v čase komunikácie nemal poňatie, kto je žena, ktorá ho kontaktovala.

Aj Kiska už má svoje video

Minulý týždeň sa na internete objavilo video, ktoré má potvrdzovať, že mal bývalý prezident a dnes predseda strany Za ľudí Andrej Kiska vedieť o tom, že kupuje pozemky, ktoré boli predtým ich pôvodnému majiteľovi ukradnuté.

Pozemková kauza Andreja Kisku

Ešte v roku 1999 kúpil Andrej Kiska 10 pozemkov vo Veľkom Slavkove, medzi nimi aj jeden, ktorý pôvodne patril zubárovi Jánovi Francovi, ktorý sa však to, že už nie je majiteľom pozemku, dozvedel až v roku 2015.

Následne podal na Andreja Kisku trestné oznámenie, keďže ten mu pozemok odmietol vrátiť. Daný súd Andrej Kiska prehral, no napriek tomu až dodnes tvrdí, že aj on je v kauze len poškodeným.

Ako však o kauze informoval denník Pravda ešte v roku 2018, všetci aktéri tohto prevodu, ktorý aj súd označil za podvod, sa poznali.

„Firma Agras práve v danom čase zjavne podvodne vydržala práve Francov pozemok, ktorý obratom cez zjavného bieleho koňa po dvoch dňoch kúpil Kiska. Všetci aktéri kauzy vrátane Kisku sa poznali,“ píše denník.

Vedel, že kupuje kradnuté pozemky

Na videu vystupujú Milan Reichel, človek, ktorý je označovaný za „bosa“ popradského podsvetia a podnikateľ Milan Šuliga, ktorý kúpu predmetných pozemkov sprostredkoval.

Šuliga sa vo videu priznáva Reichelovi, že Kiska veľmi dobre vedel, že kupuje „ukradnuté“ pozemky. „Počúvaj mám taký problém s Kiskom.

Julo chodí po vyšetrovačkách… od vtedy ty, keď si pamätáš… na tu aféru, Klimek vtedy predal Sirotskému, Sirotský Kiskovi pozemky, Kiska prehral súd, hej? Kiska proste kúpil osvedčené pozemky.

On dobre vedel, že sú osvedčené a ukradnuté. Takže nejdem to dajak rozoberať, ale teraz bol naposledy Julo na výsluchu a tota mu vraví: Pripravte si advokáta.

Budete obvinení aj so Šuligom. Mne toto stojí za to?“ Na to sa ho Reichel prekvapene pýta, či je pravda, že Kiska vedel, že kupuje ukradnuté pozemky, keďže on sám sa ho pred médiami zastával.

„Kiska kupoval od Klimeka osvedčené pozemky… a keď sú pozemky osvedčené, jasné, že sú ukradnuté alebo vzaté vlastníkom, ktorí nevedia o tom,“ potvrdil mu Šuliga a neskôr celú situáciu rozvinul, pričom tiež povedal, že Kiska kúpil pozemky aj do samotného Reichela:

„On mal peniaze a chcel tie peniaze preprať. Kúpil pozemky aj od teba, aj od Klimeka. Keď bola raz taká kúpna cena (nízka, pozn. red.), tak vieš, že tie pozemky sú ukradnuté.

Dobre vedel, kto si, že si s Černákom aj Sýkorom jedna ruka a povedal, že jemu je to jedno, že má čierne peniaze a potrebuje ich do niečoho investovať.“

Celý rozhovor Šuligu s Reichelom:

Kiska: Je to Ficova práca

Na video okamžite reagoval aj Andrej Kiska, ktorý naďalej odmieta, že by vedel, že pozemky, ktoré kupoval ešte na konci 90-tych rokov, boli kradnuté a naďalej sám seba považuje v danej kauze za poškodeného.

„Robert Fico mi sľuboval pomstu a útoky, ak ho nevymenujem za predsedu Ústavného súdu a už je to akože anonymne tu. Veľmi sa bojí ďalšej prehry vo voľbách, a preto som dlhodobo hlavným terčom Smeru aj v tejto predvolebnej kampani.

Mňa nezastraší amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera, ktorý volal Fica šéf. Je to primitívne video, dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody.

Obaja rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára a je to až tragikomické,“ vyjadril sa prostredníctvom sociálnej siete exprezident, ktorý na druhý deň podal trestné oznámenie za krivé obvinenie.

V hlavnej úlohe Andrej Kiska

Netrvalo dlho a svetlo sveta uzrelo ďalšie video. Tentokrát je už jeho priamym aktérom aj exprezident Andrej Kiska.

Z videa je zjavné, že záznam tentokrát musel robiť priamo podnikateľ Šuliga, ktorý sa s Kiskom stretol v kaviarni. Spoločne sa bavia o tom, ako prebieha súdne pojednávanie v danej veci a tiež o zmluvách, na základe ktorých boli pozemky prevedené.

Rovnako tak je zjavné, že exprezident Kiska Milana Šuligu pozná lepšie ako doteraz priznal, keďže si dvojica tyká. Predseda strany Za ľudí taktiež Šuligovi sľúbil, že 2000 eur pre „bieleho koňa Jula“ mu vyplatí.

Čoho ešte budeme svedkami?

Parlamentné voľby by mali priniesť zmenu. Aspoň tak to hlása väčšina strán. Či to bude „zodpovedná zmena“ ako avizuje Smer, alebo radikálna zmena, akú sľubujú opozičné strany, uvidíme najskôr v marci, keďže k volebným urnám sa Slováci vydajú v posledný februárový deň.

Čoho všetkého však ešte dovtedy budeme svedkami, je podľa doteraz „uniknutých“ záznamov, ťažko predpokladať. Čo je však už dnes isté, po informáciách, ktoré sa verejnosť nikdy nemala dozvedieť, a ktoré odhaľujú jej najhoršie stránky, už Slovensko nikdy nebude ako predtým.

ano, foto: SITA, video: Youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…