Domov Slovensko V Michalovciach spustili prevádzku na opravu ukrajinskej vojenskej techniky

V Michalovciach spustili prevádzku na opravu ukrajinskej vojenskej techniky

0
0

V priestoroch vojenského útvaru OS SR v Michalovciach za účasti slovenskej a nemeckej generality oficiálne spustili prevádzku na opravu ukrajinskej vojenskej techniky.

V prevádzke bude pôsobiť do šesť nemeckých technikov, ktorí budú opravovať techniku západného pôvodu, konkrétne napríklad húfnice a protilietadlové systémy.

Financovanie opráv zabezpečuje nemecká strana, Slovensko poskytuje prostredníctvom OS SR priestor a prístup k elektrine a vode.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Rozpočet na obranu porastie

Ako vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď, aj týmto spôsobom potvrdzujeme svoj neochvejný postoj podpory Ukrajiny počas jej boja proti ruskej agresii, keďže opravy poškodenej techniky sú kľúčovým elementom.

„SR preto využila svoju strategickú polohu a dostupné priestory, čím poskytla ďalšiu pomoc susedovi a zároveň prehĺbila bilaterálnu spoluprácu s Nemeckom,“ uviedol.

S opravami totiž súvisí tiež možnosť na prehĺbenie vzťahov v oblasti opráv techniky vyrábanej nemeckými spoločnosťami, napr. aj tankov Leopard, ktoré budú vo verzii 2A4 postupne dodávané na Slovensko.

Prevádzka na opravu ukrajinskej techniky v Michalovciach vznikla na základe Memoranda o porozumení s federálnym ministerstvom obrany Nemeckej spolkovej republiky.

Nateraz sa predpokladá prevádzka opravárenských kapacít v horizonte jedného roka, pričom ďalšie rozhodnutia budú závisieť od vývoja situácie na Ukrajine.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Týždeň Ukrajiny

red, mo, foto: facebook/Jaroslav Naď  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…