Domov Šport V zápase hviezd Tipsportligy triumfovali Gáboríkovci

V zápase hviezd Tipsportligy triumfovali Gáboríkovci

0
0

Minulá nedeľa patrila v Trenčíne hokeju. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru sa stretla elita slovenskej hokejovej najvyššej súťaže. V zápase hviezd Tipsport ligy sa proti sebe postavili výbery vedené Mariánom Gáboríkom a Mariánom Hossom.

Do celkového skóre exhibičného zápasu sa počítali okrem gólov dosiahnutých v samotnom zápase (3 × 10 minút) aj góly zo súťaží zručností.

Už po 17. sekundách od úvodného buly potvrdil povesť kanoniera najlepší strelec extraligy Marcel Haščák, vďaka ktorému sa ujal vedenia tím Maja Hossu.

Na dva góly odskočili Hossovci vďaka Stupkovi, no Gáboríkovci dvomi zásahmi Hickmotta ešte do prvej prestávky vyrovnali.

Súťaže zručností (nájazdy trojíc, tvrdosť strely a strela ponad autá) zvládla lepšie Gáboríkova družina, ktorá do druhej časti hry vstupovala s náskokom 8:5 a v nej svoj náskok ešte zveľadila na 13:8.

Do celkového skóre mali opäť čo povedať aj súťaže zručností (samostatné nájazdy, presnosť strely a strela spod strechy štadióna), v ktorých si tentoraz lepšie počínali Hossovci a znížili na rozdiel 2 gólov (13:15 zo svojho pohľadu).

V tretej tretine si už tímy nič nedarovali a v snahe dosiahnuť víťazstvo dali zo seba všetko. Hoci Hossovci zásluhou Ziga znížili na rozdiel jedného gólu, víťazstvo Tímu Mariána Gáboríka 16:14 pečatil v poslednej minúte Stupka.

Za najlepšieho hráča Zápasu hviezd bol vyhlásený útočník Banskej Bystrice Jordan Hickmott, ktorý si pripísal hetrik.