Domov Slovensko Väčšina Slovenska je červená, uvoľnili sa opatrenia

Väčšina Slovenska je červená, uvoľnili sa opatrenia

0
0

Od pondelka 26. apríla je podľa COVID automatu na Slovensku 22 okresov v bordovej fáze, 52 v červenej a päť v ružovej. Otvorené terasy podnikov, návrat ľudí do fitnescentier či väčšej skupiny detí do škôl. Aj tak sa prejavuje zlepšujúca sa pandemická situácia v našej krajine.

Zdá sa, že Slovensko je z najhoršieho vonku. „Čiernym“, teda v najvyššom stupni varovania pred šírením ochorenia COVID-19, nie je už ani jeden okres. Zlepšujúca sa pandemická situácia umožnila vláde uvoľniť prísne protipandemické opatrenia.

Otvorené terasy a fitnescentrá

Najvýraznejším krokom vpred je otvorenie vonkajších terás prevádzok. Za exteriér sa považuje priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený konštrukciami maximálne z dvoch bočných strán. Pri vstupe však bude potrebný negatívny test, nie starší ako sedem dní a povinne musia byť prekryté aj dýchacie cesty.

Rúško či respirátor možno zložiť len na čas, nevyhnutný na konzumáciu. Konzumácia je povolená len posediačky, pričom medzi stolmi musia byť rozostupy minimálne dva metre. Naďalej platí zákaz konzumovať jedlá a nápoje v interiéri.

Opäť tiež môžu fungovať fitnescentrá. Maximálna povolená kapacita je však šesť zákazníkov. Tí pri športovej činnosti nie sú povinní nosiť rúško či respirátor.

Priestory prevádzky je potrebné častejšie upratovať a dezinfikovať, pričom treba použiť prostriedky s virucídnym účinkom. Pri vstupe do fitnescentier je potrebné, aby sa zákazník preukázal negatívnym výsledkom testu nie starším ako sedem dní.

red, TASR, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…