Domov Slovensko Vandali poškodili pamiatky v Bratislave: Toto nemôžeme tolerovať

Vandali poškodili pamiatky v Bratislave: Toto nemôžeme tolerovať

0
0

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odsudzuje devastáciu sakrálnych a kultúrnych pamiatok, ktoré niekto posprejoval v historickom centre Bratislavy.

„V žiadnom prípade nemôžeme tolerovať ničenie historických pamiatok na Slovensku. Bez ohľadu na posolstvo, ktoré chcú autori posprejovaním odkázať, ide o čin, ktorý by mala promptne riešiť polícia.

Historické budovy a pamiatky sú naším kultúrnym dedičstvom, ktoré by sme si mali vážiť a zanechať nepoškodené nasledujúcim generáciám,“ uviedol poslanec SaS a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: HALGAŠOVÁ: Toxická Bratislava

Chcú poškodiť LGBTI

Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre osobné slobody Miroslava Žiaka môže ísť vandalom o snahu poškodiť LGBTI komunitu na Slovensku.

„Osobne neverím, že páchatelia tohto vandalizmu chceli nájsť spoločnú reč s iným názorom. Toto konanie je zahanbujúce a som rád, že sa od neho iniciatíva Inakosť a Duhový PRIDE Bratislava dištancovali. Strana SaS bude vždy stáť na strane osobných slobôd a menšín, avšak toto tolerovať nemôžeme,“ doplnil poslanec Miroslav Žiak.

oš, foto: TASR/Dano Veselský  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…