Domov Šport VIDEO: Čajkovského expresný hetrik

0
0

Slovenský hokejový reprezentant Michal Čajkovský bol ústrednou postavou piatkového zápasu KHL Dinamo Moskva – HK Soči (4:0). Dvadsaťosemročný obranca strelil v rozmedzí 11 minút čistý hetrik a výrazne sa podieľal na hladkom víťazstve domáceho tímu.

Čajkovský otvoril skóre po 19 sekundách druhej tretiny, keď si nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku Vadima Šipačova a delovkou prepálil Maxima Tretiaka v bránke Soči. Ďalší zásah pridal v 25. minúte,

Tretiaka tentoraz prekvapil strelou od mantinelu. Hetrik skompletizoval v polovici zápasu, keď nekrytý pred bránkou dostal prihrávku od Alexandra Kučerjavenka a z prvej namieril presne pod hornú žŕdku. Trafil pritom kameru v bránke hostí…