Domov Šport VIDEO: Historický zápis a víťazná trefa zraneného Dončiča

0
0

Bol to jednoznačne jeden z najlepších zápasov v orlandskej basketbalovej bubline, ktorý sa doteraz odohral, a dovolíme si tvrdiť, aj odohrá. Skóre ako na hojdačke, skvelé strelecké predstavenia, predĺženie, rozhodujúci kôš s klaksónom a chlapec s prezývkou Luka Magic. To bol štvrtý zápas 1. kola play-off Západnej konferencie medzi Los Angeles Clippers a Dallasom Mavericks.

Po treťom zápase série medzi druhým celkom Západnej konferencie LA Clippers a siedmym Dallasom Mavericks nebolo celkom jasné, či mladučká hviezda Mavs zasiahne aj do ďalšieho súboja.

V zápase, v ktorom Dallas na svojho súpera nestačil (122:130), sa totiž Luka Dončič predčasne porúčal s bolestivým výrazom na tvári po tom, ako si podvrtol členok.

Napokon Luka na súpiske figuroval, aj keď nebolo jasné, či bude so svojím zranením schopný podať optimálny výkon.

On sám po zápase skonštatoval, že sa ráno necítil najlepšie. To, čo však prišlo v štvrtom zápase, sa nedá nazvať inak ako basketbalová „mágia“.

Zápas, ktorému nič nechýbalo

Clippers išli od začiatku zápasu za víťazstvom a od súpera si udržiavali dvojciferný odstup. V druhej štvrtine viedli dokonca o 21 bodov. Tím, ktorý je v tejto sérii outsiderom, však opäť potvrdil, že papierové predpoklady na ihrisku nič neznamenajú.