Domov Šport VIDEO: V Bore bol v tieni Sagana, teraz mu berie zelený dres

VIDEO: V Bore bol v tieni Sagana, teraz mu berie zelený dres

0
0

Keď Sam Bennett preťal cieľovú čiaru 10. etapy na prvom mieste a v súťaži o zelený dres získal 21-bodový náskok pred Petrom Saganom, mnohí sa začali pýtať: kde bol tento írsky rýchlik toľké roky, keď až ako 29-ročný zažil víťaznú etapovú premiéru na Tour de France? Odpoveď je jednoduchá, bol v tíme Bora-Hansgrohe v tieni Petra Sagana.

Bennett prišiel tento rok prvýkrát na Tour de France s vizitkou víťaza troch etáp na Giro d’Italia a dvoch etáp na Vuelte.

Lenže najslávnejšie z pretekov Grand Tour roky sledoval len doma pred televízorom. Na Tour dostal vždy prednosť Peter Sagan, ktorý sa na nich stal synonymom zeleného dresu.

„Bolo to ako byť záložným rozohrávačom quarterbacka Toma Bradyho. Môžete roky snívať, že si raz zahráte v Super Bowle, ale aj tak zostanete len sedieť na lavičke,“ napísal špecializovaný portál VeloNews o pozícii Bennetta pri Saganovi.

Ťažký odchod z Bory, ktorý sa vyplatil

Ak sa chcel Bennett dostať z tieňa slovenského trojnásobného majstra sveta, musel čosi podniknúť. Odchod do iného tímu mu sťažovalo vedenie Bora-Hansgrohe. Údajne podpísal vyhlásenie, že chce v tíme zostať a keď to chcel zmeniť, jeho šéf mu to zatrhol.

Bennett dokonca reagoval vyhlásením, že radšej ukončí kariéru ako bude naďalej súčasťou nemeckého tímu.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…