Domov Komentáre VISKUPIČ: Čo nám regionálne voľby ukázali?

VISKUPIČ: Čo nám regionálne voľby ukázali?

0
0

Uplynulý víkend sa konali na Slovensku prvýkrát spojené voľby, v ktorých si voliči v jeden deň vyberali svojich zástupcov do orgánov miest, obcí aj samosprávnych krajov.

Ja sám som úspešne kandidoval do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v okrese Trnava, aj do obecného zastupiteľstva obce Šúrovce, v ktorej žijem.

Aj keď predvolebné nálady v spoločnosti a prieskumy boli rôzne, celkový výsledok potvrdil prodemokratické smerovanie spoločnosti aj na regionálnej úrovni, čo hodnotím veľmi pozitívne.

S pokorou si uvedomujem, že ľudia nad nami nezlomili palicu. Ľudia jasne deklarovali, že extrém nie je riešenie. Voliči stále väčšinovo stoja za demokratickými silami.

A je na nás demokratických politikoch, aby sme ľuďom prejavenú dôveru vrátili prácou pre ľudí a dobrými riešeniami. Verím, že jeden z príkladov je aj Trnavský samosprávny kraj, kde sme ako široká pravicová koalícia dostali znovu dôveru ďalej rozvíjať náš kraj.

Ukázali sme, že sa všetky pravicové demokratické strany vieme spojiť, že vieme priniesť spoločnú víziu rozvoja. Je to jasný príklad, že keď sa chce, tak sa dá.

Či to bude tým, že na regionálnej úrovni absentuje persona, s ktorou nie je možné spolupracovať, nechám na Vás. Tento výsledok pekne odkrýva schopnosť spolupráce s cieľom rozvíjať kraj, budovať infraštruktúru, ale zároveň aj zodpovedne hospodáriť.

Víťazstvom vo voľbách je aj červená pre extrémistov, ktorí odchádzajú ako porazení. Nepodarilo sa im získať podporu na obsadenie orgánov miest ani samosprávnych krajov.

Občania si vybrali ľudí, ktorých poznajú a ktorých výsledky ich presvedčili natoľko, aby ich opätovne vo voľbách podporili.

Záverom za seba ďakujem za cennú spätnú väzbu, ktorá najlepšie hovorí o výsledkoch mojej práce. Ďakujem za Vašu dôveru a podporu. Aj naďalej budem zastupovať záujmy občanov v regiónoch.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…