Domov Komentáre VISKUPIČ: Igor Matovič zakázal svojim poslancom vystupovať v parlamente!

VISKUPIČ: Igor Matovič zakázal svojim poslancom vystupovať v parlamente!

0
0

Predchádzajúci týždeň sa niesol v duchu odvolávania Igora Matoviča z postu ministra financií. Svojim poslancom zakázal sedieť v pléne, zakázal im vystupovať, zakázal im dať čo i len jednu faktickú poznámku.

A tak na naše vystúpenia v rozprave reagoval len Tomáš Taraba, ktorí prevratnou rýchlosťou prezliekol kabát. Počas tohto volebného obdobia hlasoval 2x ZA odvolanie Igora Matoviča a 14x ZA odvolanie člena vlády.

V utorok hlasoval PROTI jeho odvolaniu. Zaujímavé, ktovie čo za to dostane, možno bude počas kampane náhodne sedieť na schodoch ako Romana Tabak, necháme sa prekvapiť.

Ako je u Igora Matoviča známe, vo svojom prejave urazil každého, kto ho v ten moment napadol, pani prezidentku, svojich koaličných kolegov, samozrejme nás a schytali to aj novinári, ktorých prirovnal k Hitlerovým žurnalistom.

Jeho tak prvý, ako aj druhý prejav bol plný zavádzania, urážania a klamstiev. Toto chŕlenie ohňa prestriedal samochválou o tom, aký máme úžasný stav verejných financií.

Keby som o stave verejných financií nebol tak dobre informovaný, možno by som mu to aj uveril. Keď sa pozrieme na deficit verejných financií, tak ten bude na konci roka asi 5 miliárd eur.

Posledné dva roky bol približne 6 miliárd, to znamená 12 miliárd za posledné dva roky. Keď k tomu prirátame 5 miliárd za tento rok, to je dokopy 17 miliárd eur deficit štátneho rozpočtu, taký je reálny stav verejných financií.

Igor Matovič nás teda ani počas jedného svojho vystúpenia nepresvedčil o tom, prečo by mal na pozícii ministra financií zostať.

Bohužiaľ, niekedy to má demokracia ťažké – v situácii, keď 90 % občanov nedôveruje Igorovi Matovičovi, sa v NRSR len ťažko hľadá 76 poslancov ochotných zdvihnúť ruku za jeho odvolanie.

Takéto situácie vo vyspelých demokraciách rieši sebareflexia a dobrovoľný odchod. U Igora Matoviča však funguje len lepidlo. Takto bohužiaľ posúva našu krajinu bližšie ku autokracii.

Len on tým autokratickým vládcom nebude. Bude ním niekto, komu takouto politikou vydláždi cestu.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…