Domov Komentáre VISKUPIČ: Prežili sme ďalší rok pandemického zmätku

VISKUPIČ: Prežili sme ďalší rok pandemického zmätku

0
0

Lockdowny, vakcíny, Covidpassy, Delta, Omicron, respirátory, opatrenia, zákazy a ešte viac reštrikcií. Aj tento rok sa niesol v duchu pandémie a boja s ňou. Musím sa priznať, že bolo toho na mňa už veľa. Viem, že nie som jediný.

Politika je širokospektrálna záležitosť a je nemožné, aby sa strany vždy zhodli a dohodli sa. Rozumiem tomu, pretože v politike sa už nejaký čas pohybujem.

Môžem ale povedať, že nikdy som zo situácie nebol tak smutný ako v posledných mesiacoch. Z politiky, a predovšetkým z diskusie okolo nej, sa vytratila empatia a hlavne tolerancia.

Netvrdím, že politika na Slovensku sa niekedy niesla v duchu porozumenia a tolerancie, no osočovanie a nenávisť, ktorú dennodenne zažívam a vnímam aj v pléne Národnej rady, začína byť neznesiteľná.

Môžeme za to predovšetkým my, politici. Vzhľadom na situáciu, v ktorej sa aj naša krajina nachádza, je na nás v médiách uprená väčšina pozornosti.

Keď sa obhliadnem späť za týmto rokom, vybaví sa mi hlavne zmätok. Príkladom sú úvahy o tom, že jedným z opatrení počas Vianoc by mohol byť zákaz návštev svojich blízkych.

Po nespočetnom množstve správ a mailov od zúfalých ľudí a podnikateľov žiadajúcich ma o to, aby som sa ich zastal pri opatreniach, ktoré obmedzovali ich príjem, som pri úvahách o takomto opatrení už načisto stratil reč.

Beriem na vedomie, že opatrenia sú do určitej miery potrebné, no navrhujme a schvaľujme ich s rozumom. Predovšetkým musia byť zmysluplné. Zároveň som rád, že vláda vianočný zákaz už ďalej nezvažuje.

Deti patria do škôl, rodičia do práce a Vianoce sa  v kruhu rodiny. Netvrdím, že prípady nebudú, no po ťažkom roku si dovolím tvrdiť, že ľudia si zaslúžia pokoj aspoň počas sviatkov.

S radosťou sa pozerám na štatistiky, ktoré naznačujú pokles prípadov, pokles výjazdov sanitiek a pokles hospitalizácií. Pevne verím, že to takto bude pokračovať.

Do Nového roka želám všetkým veľa zdravia, čo najmenej opatrení, a aby sa do spoločnosti znova vrátila tolerancia.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…