Domov Šport Víťazmi Ligy národov sa stali Francúzi

Víťazmi Ligy národov sa stali Francúzi

0
0

Francúzski futbalisti sa stali víťazmi druhej edície Ligy národov. Po tom, ako si poradili v semifinále s Belgickom, zdolali v atraktívnom finále na milánskom San Sire Španielov. V boji o tretie miesto mali v talianskom Turíne navrch domáci, ktorí porazili Belgicko.

Miestenku do finále si najskôr vybojovali Španieli. V Miláne zdolali domáci výber 2:1 vďaka dvom gólom Ferrana Torresa a ukončili taliansku rekordnú šnúru 37 zápasov bez prehry.

Útočník Manchestru City udrel prvýkrát v 17. minúte, aby v druhej nadstavenej minúte stanovil hlavou skóre prvého polčasu na 2:0. Hoci museli Taliani doháňať dvojgólový náskok súpera, Španieli nepoľavili v aktivite a mohli to byť práve oni, kto sa mohol tešiť z ďalšieho presného zásahu.

Donnarumma v talianskej svätyni však držal aké také šance svojho tímu. Talianom sa podarilo v 83. minúte znížiť zásluhou Pellegriniho, no na vyrovnávajúci gól už neostával čas ani energia. Španieli tak svojmu súperovi odplatili semifinálovú prehru z tohtoročného európskeho šampionátu.

V druhom semifinálovom zápase mali všetko vo svojich rukách Belgičania, po skvele zvládnutom prvom polčase odchádzali do šatní s náskokom 2:0.

Francúzi však rýchlo vyrovnali a v samom závere duelu zaznamenali dokonca víťazný gól. Hviezdami nabitý francúzsky tím mal problém dostať sa cez pozornú obranu Belgicka.

To si na druhej strane vypracovalo niekoľko sľubných šancí. Skóre otvoril v 37. minúte Carrasco, o tri minúty neskôr zvyšoval na dvojgólový náskok nechytateľnou delovkou Lukaku.

Francúzi naskočili do druhého polčasu ako vymenení a bolo otázkou času, kedy niektorá z ich príležitostí zapadne za Courtoisa. Stalo sa tak v 62. minúte, keď sa presadil Benzema.

V 69. minúte po zákroku na Griezmanna prisúdil VAR jedenástku pre francúzsky tím. Hoci Courtois uhádol smer Mbappého strely, na loptu si nesiahol – 2:2. Ani po vyrovnávajúcom góle tlak Francúzov neopadol. Odmenou im bol víťazný gól z kopačky Hernandeza v 90. minúte.

Bronzoví Taliani

V nedeľu na štadióne Juventusu Turín sa prvý polčas duelu o tretie miesto hral bez gólov. Belgičanom chýbal hviezdny útočný trojlístok, Lukaku a E. Hazard si doliečovali svalové zranenia a tréner Martinez nechal odpočívať aj De Bruyneho, Taliani zas začali bez vykartovaného Bonucciho, ale i Jorginha, Verrattiho či Insigneho…