Domov Slovensko Vláda potvrdila vybudovanie startegického parku na východe

Vláda potvrdila vybudovanie startegického parku na východe

0
0

Na minulotýždňovom stom zasadaní vlády, ktoré sa výnimočne uskutočnilo v piatok a nie v stredu, vláda schválila vybudovanie nového strategického priemyselného parku Haniska.

Návrh na vyhlásenie priemyselného parku v Haniske pri Košiciach za strategický park podalo ministerstvo Hospodárstva SR. Uskutočnenie tejto stavby je totiž podľa ministerstva vo verejnom záujme, pretože park by mal pritiahnuť významných investorov, ktorí tu vytvoria tisíce pracovných miest.

Rezort hospodárstva upozorňuje, že pôjde o jeden z najväčších priemyselných parkov na Slovensku.

Špekulácie s pozemkami

O novom priemyselnom parku na východe Slovenska informoval ako prvý týždenník Koment v minulotýždňovom vydaní. Keďže v záujme vybudovania parku dôjde k vyvlastňovaniu pozemkov, týždenník Koment upozornil občanov, aby si pri ich predaji dávali pozor na špekulantov, ktorí by sa chceli obohatiť na ich úkor.

Minister hospodárstva Peter Žiga po rokovaní vlády objasnil, že aby k špekuláciám s pozemkami nedochádzalo, vláda na piatkovom rokovaní „zablokovala“ pozemky tak, že má na ne predkupné právo štát.

Kto obsadí strategický park?

Minister zároveň informoval, že ministerstvo rokuje s viacerými možnými investormi. Má sa jednať o veľké spoločnosti z Ázie i Európy, pre ktoré je lákadlom, že v lokalite končí širokorozchodná železnica ale taktiež blízke železiarske závody v Košiciach.

Podľa informácií týždenníka Koment by jedným z investorov mohla byť automobilka BMW.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…