Domov Šport Vlhová na Shiffrinovú cez víkend výrazne stratila

Vlhová na Shiffrinovú cez víkend výrazne stratila

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po víkende v Crans Montane bodovo dotiahla na líderku Svetového pohára Američanku Mikaelu Shiffrinovú a zdramatizovala tak boj o Veľký krištáľový glóbus. Uplynulý víkend v Lenzerheide jej však vôbec nevyšiel a na americkú súperku stráca už vyše sto bodov.

Bez chyby, no pomaly

Výrazný náskok Shiffrinovej sa zrodil už v sobotnom super­‑G. Technická trať, ktorú postavil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini, robila viacerým pretekárkam problémy. Prvé tri lyžiarky do cieľa nedorazili, iné nabrali výraznú stratu.

Vlhová vyrazila na zjazdovku s číslom 14. Vyhla sa výrazným chybám, no od vedúcej Miradoliovej mala napriek tomu značný odstup +3,31 s a napokon obsadila 18. priečku.

Shiffrinová sa vrátila na svahy po neúspešnej olympiáde a ukázala výborný výkon. Štartovala hneď za Vlhovou s pätnástkou a náročná trať jej sedela.

Do cieľa prišla s mankom 38 stotín sekundy za Miradoliovou a napokon skončila druhá. Dvadsaťsedemročná Miradoliová si pripísala vôbec prvý triumf v kariére.

„Jedno z najťažších super­‑G, čo som išla. Tréner nemohol postaviť niečo iné, bolo by to ešte nebezpečnejšie. Viac zatočená trať mi mala vyhovovať, ale ja som sa veľmi trápila.

Polovica trate bola samý ľad, bol to boj. Snažila som sa urobiť maximum. Nehovorím to, často, ale dnes to bolo naozaj veľmi ťažké. Musím to hodiť za hlavu.

Uvidíme, aké budú podmienky zajtra na obrovskom slalome, ale určite to bude taktiež náročné,“ povedala Vlhová do kamery RTVS. Shiffrinová mala po sobote v celkovom hodnotení k dobru 67 bodov.