Domov Šport Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári

Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári

0
0

Po dvojtýždňovej pauze, počas ktorej sa rozdeľovali tituly majsteriek sveta, sa najlepšie lyžiarky vrátili do kolotoča Svetového pohára. V talianskom stredisku Val di Fassa sa pretekárky najskôr pobili o body v dvoch zjazdoch, následne v super­-G. Už po prvom preteku prenechala slovenská reprezentantka Petra Vlhová prvé miesto priebežného poradia Švajčiarke Gutovej­-Behramiovej.

Prišla o vedenie v SP

Už v tréningoch zjazdu Vlhová za svojimi súperkami zaostávala. V samotnej súťaži napokon predviedla oveľa lepší výkon a v piatok s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú­-Behramiovú obsadila deviate miesto. Dvadsaťdeväťročná Gutová­-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d’Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne. Čo ju však teší viac je, že vystriedala slovenskú lyžiarku aj na čele celkového poradia. Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo dovtedajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov.

Náskok sa zvyšuje

Švajčiarka nenašla premožiteľku ani v sobotu. Naopak Vlhová si ešte o tri priečky pohoršila a na čele celkového poradia Svetového pohára tak nabrala už viac ako 100-bodovú stratu za Gutovou­-Behramiovou…