Domov Šport Vlhová sa dostala na čelo poradia SP

Vlhová sa dostala na čelo poradia SP

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po krátkom voľne po olympiáde, na ktorej získala zlato v slalome, vrátila cez víkend do súťažného kolotoča. S cieľom pobiť sa o Veľký glóbus nastúpila na zjazdy Svetového pohára (SP) vo švajčiarskom stredisku Crans Montane.

V sobotnom zjazde triumfovala česká obojživelníčka Ester Ledecká, ktorá tak pohodu z hier v Pekingu, kde získala zlatú medailu v paralelnom obrovskom slalome na snouborde, preniesla aj do SP zjazdového lyžovania.

Ledecká dosiahla tretí triumf na podujatiach alpského SP. Predtým sa v prestížnom seriáli radovala v decembri 2019 v zjazde v Lake Louise a v decembri 2020 v super­‑G vo Val d´Isere. Slávi zároveň siedme pódiové umiestnenie.

Vlhová absolvovala prvé súťažné vystúpenie od triumfu v olympijskom slalome. Bol to len jej druhý štart v zjazde v tejto sezóne SP, v januári v Zauchensee skončila na 26. pozícii. Jej jazde chýbala istota, išla opatrne, no napriek tomu sa nevyhla zaváhaniam.

Na každom medzičase naberala stratu, a v konečnom poradí sa zaradila „až“ na 29. priečku so stratou 2,49 s za Ledeckou. „Napadlo trošku snehu, niekde bol tvrdý, niekde to bolo trošku mäkšie. Každopádne, podmienky sú tu veľmi dobré.

Úprimne, môj výkon nebol nič moc. Spravila som chybu, takmer som spadla pred skokom, kde som vyšla z línie. Tam som stratila trochu času, potom som stratila aj rýchlosť do roviny. Snažím sa byť každým dňom na tom lepšie.

Chce to čas, budem bojovať. Spodnú časť som mala oveľa lepšiu ako na tréningu. Je veľmi ťažké nájsť od štartu do cieľa správnu líniu,“ povedala pre RTVS 26-ročná Vlhová, ktorá si do boja o Veľký glóbus pripísala dva body.

Stratu na vedúcu ženu celkového poradia Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá v Crans Montane neštartovala, skresala na 15 bodov.

Nedeľa jej vyšla lepšie

V nedeľu sa slovenská lyžiarka zlepšila, keď za domácou Priskou Nuferovou zaostala o 99 stotín. Švajčiarska pretekárka šokovala svoje kolegyne a životným výkonom dosiahla vôbec prvé víťazstvo vo Svetovom pohári.

Druhá skončila Ledecká s odstupom 11 stotín sekundy a tretia vedúca pretekárka tejto disciplíny Sofia Goggiová z Talianska (+0,23 s). Tridsaťročná Nuferová sa z kopca spustila ako druhá a udržala sa na čele až do samého konca, čím zaknihovala najlepší výsledok svojej kariéry…