Domov Šport Vlhová sa po prvýkrát v sezóne predstavila v zjazde a super­‑G

Vlhová sa po prvýkrát v sezóne predstavila v zjazde a super­‑G

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa cez víkend v rakúskom Zauchensee premiérovo v sezóne postavila na štart zjazdu a super­‑G SP, aby si obe súťaže vyskúšala pred blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami. Je však málo pravdepodobné, že ich obe pôjde aj v Pekingu.

Vlhová obsadila v sobotnom zjazde 26. priečku, v nedeľu v super­‑G skončila osemnásta. Na trať super­‑G sa postavila s číslom 4 a od úvodu sa snažila o agresívnu jazdu, na treťom medzičase bola dokonca priebežne prvá a útočila na dobré umiestnenie, no v záverečnom úseku spravila chybu a prišla do cieľa so stratou 90 stotín sekundy na víťaznú Federicu Brignoneovú z Talianska.

Pripísala si 13 bodov do hodnotenia SP a v celkovom poradí sa z druhého miesta opäť priblížila k vedúcej Mikaele Shiffrinovej, ktorá v Zauchensee neštartovala. Po nedeli stráca na Američanku už len 37 bodov.

Ešte nerieši čo bude v Pekingu

Celková víťazka SP z uplynulej sezóny brala preteky v Zauchensee najmä ako prípravu na ZOH, takže z Rakúska odchádzala spokojná:

„Myslím si, že to splnilo účel, za ktorým sme sem išli, takže pocit mám dobrý. Išlo sa mi veľmi dobre na to, že som dlho nestála na super­‑G lyžiach. Išla som prvé preteky v sezóne, takže je to dobré. Ale keď som mala také dobré medzičasy, tak zamrzí, že som tam urobila veľkú chybu.“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

Vlhová sa pred štartom zimných olympijských hier predstaví ešte v Kronplatzi, kde je 25. januára na programe obrovský slalom. Účasť v Garmisch­‑Partenkirchene (27.-30. januára) predbežne vylúčila, zjazd a super­‑G v Cortine d‘Ampezzo (20.-23. januára) sú otázne. Do Pekingu odletí 30. januára a prezradila aj svoj predbežný program na ZOH:..Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…