Domov Slovensko Vojenská polícia dostala nové odstreľovacie pušky

Vojenská polícia dostala nové odstreľovacie pušky

0
0

Vojenská polícia si v uplynulých dňoch prevzala nové odstreľovacie pušky SAKO TRG 42 A1 kal. 338 Lapua Magnum spolu s optickými zameriavačmi a ďalším príslušenstvom, čo jej príslušníkom umožní vysoko presnú streľbu na dlhé vzdialenosti aj v tých najnáročnejších podmienkach.

„Ide o zbrane zavedené aj vo výzbroji iných partnerských armád a ozbrojených síl. Pre ozbrojené a bezpečnostné zbory v súčasnej dobe patria medzi jedny z najlepších na trhu.

Zároveň táto akvizícia výrazne prispeje k systematickej modernizácii výzbroje a výstroje Vojenskej polície, ktorá sa v posledných dvoch rokoch výrazne posunula vpred,“ uviedol riaditeľ Vojenskej polície Valentín Cebo.

Nové odstreľovacie pušky od fínskej zbrojárskej firmy SAKO boli obstarané prostredníctvom agentúry NATO pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency – NSPA), ktorá je garanciou transparentnosti procesov a dodržiavania pravidiel medzinárodnej hospodárskej súťaže – týmto spôsobom získala Vojenská polícia to najlepšie za najlepšiu cenu priamo od výrobcu.

Obstaraných bolo celkovo 7 súprav (odstreľovacie pušky s príslušenstvom). Doterajšie celkové náklady predstavujú sumu 119 704 eur, finálna cena, ktorá bude známa až po doručení poslednej faktúry z NSPA, by nemala presiahnuť 135 300 eur.

Úlohou odstreľovačov z radov Vojenskej polície je chrániť samotných vojenských policajtov pri plnení úloh v domácom a najmä medzinárodnom krízovom manažmente.

Dlhodobo dosahujú excelentné výsledky a ich kvalita a národná i medzinárodná kooperácia je známa nielen u ozbrojených a bezpečnostných zborov SR, ale aj medzi partnermi v rámci NATO.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Teplo a svetlo pre Ukrajinu

red, mo, foto: FB Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…