Domov Slovensko Voľby by vyhral Hlas-SD, nasledujú Smer-SD a Progresívne Slovensko

Voľby by vyhral Hlas-SD, nasledujú Smer-SD a Progresívne Slovensko

0
0

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v novembri, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19,5 percenta hlasov. Druhý by bol Smer-SD so 16 percentami, tretie Progresívne Slovensko by malo 11,5 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Do Národnej rady SR by sa dostala aj SaS s podporou 10,8 percenta. OĽANO by podľa prieskumu získalo 7,5 percenta hlasov. Za ním by skončila Sme rodina s podporou 6,9 percenta voličov.

Do parlamentu by sa dostala aj Republika so ziskom 6,3 percenta hlasov a KDH s podporou 6,1 percenta voličov.

Mimo parlamentu

Pred bránami parlamentu by ostala SNS so ziskom 4,2 percenta, tiež Aliancia so ziskom 2,6 percenta hlasov. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS a Za ľudí, získali by po 1,9 percenta hlasov.

Viac ako jedno percento by získali ešte Maďarské fórum (1,8 %) i Dobrá voľba a Umiernení (1,5 %). Pod hranicou jedného percenta by sa ocitli Národná koalícia/Nezávislí kandidáti (0,7 %), Spolu – občianska demokracia (0,4 %), Život – národná strana (0,3 %) a Strana moderného Slovenska (0,1 %).

Získané mandáty

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 35 mandátov, Smer-SD 29. Progresívne Slovensko by obsadilo 20 stoličiek, SaS o jednu menej. Za nimi nasledujú OĽANO s 13 mandátmi, Sme rodina s 12 mandátmi, Republika a KDH by obsadili po 11 stoličiek.

Zber dát pre prieskum sa konal od 8. do 11. novembra na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov.

red, TASR , foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…