Domov Slovensko Voliči SMER-u chcú Fica späť

Voliči SMER-u chcú Fica späť

0
0

Až 60 % voličov SMERu-SD by na premiérskej stoličke opäť radšej videlo bývalého predsedu vlády a šéfa tejto strany Roberta Fica, pričom súčasná hlava vlády Peter Pellegrini sa ako premiér pozdáva len 30 %. Prieskum, ktorý pre televíziu Markíza uskutočnila agentúra Focus ukázal, že voliči ostatných strán majú presne opačný názor.

Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a následných celoštátnych protestoch proti vláde začiatkom tohto roka sa vtedajší premiér Robert Fico rozhodol opustiť vládnu stoličku s cieľom upokojiť situáciu v spoločnosti. V marci ho teda na tejto pozícii nahradil stranícky kolega a podpredseda strany Peter Pellegrini.

Silný tandem s korektnými vzťahmi

Od začiatku sa SMER‑SD snaží presviedčať verejnosť, že súčasný premiér tvorí so svojím predchodcom a straníckym šéfom silný tandem, ktorý je istotou stability pre krajinu.

V poslednom čase sa však objavujú informácie, že vzťahy medzi šéfom strany a šéfom vlády nie sú najlepšie. Informujú o tom médiá s odvolaním sa najmä na opozičných ale aj koaličných poslancov.

Napätie vo vzájomných vzťahoch však verejne obaja odmietajú. Premiér Pellegrini v diskusnej relácii televízie TA3 V politike povedal, že jeho vzťah s Robertom Ficom je korektný a konštruktívny.

Smeráci chcú Fica, ostatní Pellegriniho

V tejto súvislosti však veľmi zaujímavo vyznieva prieskum verejnej mienky, ktorý si dala pripraviť televízia Markíza. Agentúra Focus sa v ňom pýtala voličov na to, koho z dvojice Fico Pellegrini by chceli radšej za premiéra.

Zatiaľ čo Fica na stoličke predsedu vlády by akceptovalo niečo cez 21 % opýtaných, Pellegriniho až o 30 % voličov viac. Tento výsledok je pomerne očakávaný, keďže voliči iných strán vo všeobecnosti Fica neakceptujú a teda by pre nich bol na stoličke premiéra vhodný akýkoľvek iný kandidát ako on.

Medzi svojimi, teda medzi voličmi SMERu, však má Fico tradične vysokú podporu. Späť na čele vlády by ho chcelo vidieť viac ako 60 % z nich, zatiaľ čo Pellegrini ako premiér sa pozdáva len 30 % voličov SMERu.

Poslanec SMERu Erik Tomáš sa priamo v debate televízie Markíza Na telo vyjadril, že za prieskumom vidí snahu vytvoriť konflikt medzi Pellegrinim a Ficom.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…