Domov Slovensko Výbor NR SR hovoril o prípade z Miloslavova, policajtov preverí inšpekcia

Výbor NR SR hovoril o prípade z Miloslavova, policajtov preverí inšpekcia

0
0

Na utorkovom zasadnutí Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a aj predstavitelia polície informovali poslancov o medializovanom prípade šikany 11-ročného dievčaťa v Miloslavove. Postup policajtov preverí policajná inšpekcia.

Opoziční aj koaliční poslanci po rokovaní výboru ocenili, že prípadom sa bude zaoberať Úrad inšpekčnej služby. Ten má navyše preveriť konanie miestnych policajtov v priebehu posledných dvoch rokov.

Okrem toho, že ako bolo medializované, skupina zodpovedná za šikanu už aj v minulosti zaútočila na maloleté deti, objavili sa aj informácie, že polícia sa snaží celý prípad „ututlať“.

„V žiadnom prípade nebude tento prípad zametený pod koberec, ani to, že rodinný príslušník jednej z aktérok je príslušníkom PZ, nemá žiadny vplyv na vyšetrovanie,“ deklaroval minister vnútra Mikulec.

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Viliama Adamca nebol zatiaľ nikto obvinený. Nemyslí si však, že by policajti na mieste niečo zanedbali.

Faktom však je, že trestné oznámenia padli až po tom, ako prípad prebrali od okresných policajtov, tí krajskí. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) po zasadaní výboru informoval, že trestné stíhanie v súvislosti s prípadom sa začalo ešte pred jeho medializáciou.

Malé kapacity polície v okresoch a krajoch

Členovia výboru sa zaujímali o priebeh vyšetrovania i procesné úkony. „Záchranku privolali podozrivé osoby a predtým, ako prišla, tam bolo už policajné vozidlo, ktoré našlo poškodenú, a začalo robiť prvé úkony.

Podozrivé osoby už mali pripravenú výhovorku, ktorú poskytli policajtom na mieste,“ načrtol predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO). Poškodenú previezli do nemocnice.

Vzhľadom na to, že bola intoxikovaná, sa čakalo na jej výpoveď až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa.

Podpredsedníčka výboru a exministerka vnútra Denisa Saková (nezaradená) v súvislosti s prípadom upozornila na neúmernú záťaž vyšetrovateľov na okresných a krajských riaditeľstvách polície. Policajti sú podľa nej odoberaní na Národnú kriminálnu agentúru.

„Vieme, že nám narastá domáce násilie. Dúfam, že aj vedenie Policajného zboru si to uvedomí, posilní kapacity na okresoch a krajoch a nebude sa sústrediť len na vyšetrovanie korupcie a ekonomickej trestnej činnosti,“ komentovala.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Čo nás čaká v roku 2022

ano, TASR, foto: TASR/Jakub KotianNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…