Domov Slovensko Vyše 200 vojakov sa po splnení úloh v zahraničí vrátilo na Slovensko

Vyše 200 vojakov sa po splnení úloh v zahraničí vrátilo na Slovensko

0
0

V priestoroch 21. mechanizovaného práporu v Trebišove sa zhromaždilo 215 príslušníkov Ozbrojených síl SR, ktorí sa vrátili z pôsobenia v rámci medzinárodného krízového manažmentu na Cypre, v Lotyšsku, Bosne a Hercegovine, Mali a Stredoafrickej republike, Iraku a ďalších krajinách Blízkeho východu či námornej misie. Okrem rodín ich osobne privítali aj minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko.

„Pôsobenie našich vojakov v zahraničí je zosobnením spoľahlivého a konštruktívneho Slovenska, ako oceňovaného partnera na pôde medzinárodných organizácií.

Zároveň sa týmto spôsobom podieľame na budovaní bezpečnejšieho sveta, čo v kontexte vojenskej agresie za našimi hranicami nebolo nikdy dôležitejšie, ako dnes,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď spolu s poďakovaním vojakom za ich príkladnú reprezentáciu nielen seba, ale tiež Ozbrojených síl SR a Slovenska v zahraničí.

Náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko ocenil úspešné plnenie rôznorodých úloh v rozličných, často neľahkých podmienkach.

„Úlohy sa líšili od posilnenia obrany spojencov a odstrašenia potenciálneho agresora, stabilizácie a ochrany krehkého mieru až po štábne a inštruktorské pozície prospievajúce k rozvoju regiónu, v ktorom boli nasadení,“ priblížil.

Misie navrátilých vojakov

Vojaci sa vrátili v rôznych termínoch uplynulých mesiacov v rámci rotácií z misie UNFICYP na Cypre, operácie EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine, nemeckej fregaty v rámci stálej námornej skupiny NATO SNMG1, mierovej pozorovateľskej misie UNTSO na Blízkom východe, námornej operácie EUNAVFOR MED IRINI, posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku, NATO misie v Iraku a tiež vojenských výcvikových misií EÚ, v Malijskej republike a v Stredoafrickej republike.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Rozpočet na obranu porastie

red, mo, foto: facebook/Jaro Naď  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…