Domov Šport Williamsová sa rozlúčila s US Open a pravdepodobne aj kariérou

Williamsová sa rozlúčila s US Open a pravdepodobne aj kariérou

0
0

Jedna z najväčších tenistiek histórie Serena Williamsová už pred tohtoročným domácim grandslamom v New Yorku informovala, že by sa na ňom chcela rozlúčiť s kariérou. Jej posledným zápasom v kariére tak pravdepodobne bude prehra s Austrálčankou Ajlou Tomljanovičovou, ktorej podľahla v troch setoch 5:7, 7:6 (4) a 1:6. Prvýkrát od svojho debutu v roku 1998 vypadla v treťom kole US Open.

V zápase, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou jej posledný v kariére, mala Williamsová podporu celého štadióna Arthura Ashea.

„Veľmi vám ďakujem. Boli ste úžasní, robila som, čo som mohla,“ uviedla Williamsová bezprostredne po dueli v rozhovore na kurte.

Publikum bolo jednoznačne na strane domácej tenistky a Tomljanovičová priznala, že bolo náročné hrať v takejto atmosfére. „Snažila som sa od toho odosobniť.

Párkrát sa mi to nepodarilo, no neberiem to osobne. Kebyže nehrám, tiež by som povzbudzovala Serenu,“ priznala Tomljanovičová, ktorá vyjadrila v rozhovore obdiv k hviezdnej tenistke.

Chce sa venovať dcére

Tá viedla v úvodnom sete 5:3, no následne stratila dve podania, v druhej sade rozhodol až tajbrejk napriek tomu, že Williamsová vyhrávala už 4:0.

V úplnom závere ešte odvrátila päť mečbalov, no pri šiestom poslala loptičku do siete. „V minulosti som už bola dole. Ja sa nikdy nevzdávam, ani v kariére, ani v zápasoch, ani dnes večer,“ uviedla Williamsová po dueli.

Po prehre dostala otázku, čo bude robiť v prvý deň svojho „dôchodku“. „Asi …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…