Domov Šport Za neúspechom Francúzov môžu byť nezhody v šatni

Za neúspechom Francúzov môžu byť nezhody v šatni

0
0

Mal to byť jeden z najväčších favoritov na titul na prebiehajúcom európskom šampionáte. Hviezdami nabitý káder Francúzska však nezvládol už prvú prekážku vyraďovacej fázy. A to napriek tomu, že 10 minút pred koncom osemfinálového duelu so Švajčiarskom mal pohodlný dvojgólový náskok.

Paul Pogba, Kylian Mbappé, Karim Benzema, Antoine Griezmann, N’Golo Kanté, Olivier Giroud, Raphaël Varane, Kingsley Coman či Adrien Rabiot. To je len zlomok hviezd na súpiske francúzskeho národného tímu pre práve prebiehajúce majstrovstvá Európy vo futbale. Skrátka, čo meno, to pojem.

Šokujúce vypadnutie

Ani takéto hviezdy však nezaručujú istotu medailového úspechu. Francúzsko stroskotalo na prekvapenie všetkých fanúšikov už v osemfinále. V zápase so Švajčiarskom síce zverenci Didier Deschampsa po polčase prehrávali 0:1, avšak nepremenená penalta Rodrigueza a následný gól Benzemu im akoby dodali živej vody a zrazu ich bol plný trávnik.

Nádherne kombinovali, vytvárali si šance a behom dvoch minút už viedli 2:1…